Ďalšie modely značky Lancia
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 331 osobných automobilov modelového radu Lancia Phedra, čo tento model radí na 476. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 904 rôznych vozidiel a 8 090 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 904 |
| Evidované kontroly | 8 090 |
| Pravidelné kontroly | 5 579 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 91,9 % |
| Záznamy s tachometrom | 8 051 |
| Dostupné obdobie | 02.10.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 5 579. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 5 579 | 91,9 % |
| Evidencní kontrola | 1 282 | — |
| Pred registrací | 419 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 401 | — |
| Opakovaná | 328 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 53 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 14 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 10 | — |
| Technická silniční kontrola | 4 | — |
Z 5 312 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 4 882, tedy 91,9 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 4 882 | 91,9 % |
| Výsledok 2 | 304 | 5,7 % |
| Výsledok 3 | 126 | 2,4 % |
| Iný / neuvedený | 267 | 5,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 96 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 50 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 39 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 34 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 28 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 25 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 18 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 18 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 15 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 12 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 12 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 11 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 9 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 9 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 8 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 234 | 217 |
| 2025 | 367 | 327 |
| 2024 | 459 | 398 |
| 2023 | 531 | 460 |
| 2022 | 662 | 533 |
| 2021 | 664 | 533 |
| 2020 | 689 | 557 |
| 2019 | 758 | 604 |
| 2018 | 759 | 566 |
| 2017 | 487 | 297 |
| 2016 | 412 | 241 |
| 2015 | 473 | 218 |
| 2014 | 380 | 182 |
| 2013 | 345 | 143 |
| 2012 | 298 | 120 |
| 2011 | 216 | 77 |
| 2010 | 195 | 67 |
| 2009 | 145 | 39 |
| 2008 | 16 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Dacia Bigster | 344 | 4 | 100,0 % |
| Hyundai Coupe | 343 | 6 860 | 90,2 % |
| Alfa Romeo Spider | 338 | 3 536 | 95,5 % |
| Audi S4 | 337 | 2 903 | 96,3 % |
| Renault Austral | 334 | 1 | 100,0 % |
| Lancia Phedra (aktuálny model) | 331 | 5 579 | 91,9 % |
| Audi Q4 | 330 | 74 | 100,0 % |
| Peugeot 806 | 330 | 16 787 | 88,4 % |
| Mazda CX-60 | 327 | 108 | 99,1 % |
| Saab 900 | 327 | 5 693 | 92,0 % |
| Tesla Model X | 326 | 491 | 89,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.