Ďalšie modely značky Audi
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 337 osobných automobilov modelového radu Audi S4, čo tento model radí na 474. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 633 rôznych vozidiel a 4 375 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 633 |
| Evidované kontroly | 4 375 |
| Pravidelné kontroly | 2 903 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 96,3 % |
| Záznamy s tachometrom | 4 355 |
| Dostupné obdobie | 09.09.2008 – 16.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 2 903. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 903 | 96,3 % |
| Evidencní kontrola | 857 | — |
| Pred registrací | 383 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 107 | — |
| Opakovaná | 72 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 33 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 6 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 5 | — |
| Technická silniční kontrola | 4 | — |
| TSK - Opakovaná | 4 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
Z 2 800 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 2 696, tedy 96,3 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 2 696 | 96,3 % |
| Výsledok 2 | 78 | 2,8 % |
| Výsledok 3 | 26 | 0,9 % |
| Iný / neuvedený | 103 | 3,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 17 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 11 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 11 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 9 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 8 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 6 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 5 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 5 |
| 0.3.1.2 | B | Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). | 3 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 3 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 3 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 3 |
| 5.3.1.1.1 | B | V pohyblivém uložení (pouzdra / čepy / silentbloky) systému mechanického odpružení jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky (třmeny, svorníky) jsou uvolněné nebo spojení neodpovídá požadavkům. | 2 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 2 |
| 8.1.1.2.2 | C | Zjevný zásah do výfukového systému, kterým je bezprostředně zatěžováno životní prostředí nadměrným hlukem. | 2 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 288 | 243 |
| 2025 | 367 | 297 |
| 2024 | 383 | 313 |
| 2023 | 399 | 304 |
| 2022 | 431 | 304 |
| 2021 | 407 | 283 |
| 2020 | 350 | 218 |
| 2019 | 382 | 244 |
| 2018 | 308 | 191 |
| 2017 | 158 | 73 |
| 2016 | 157 | 68 |
| 2015 | 128 | 61 |
| 2014 | 106 | 58 |
| 2013 | 101 | 57 |
| 2012 | 109 | 52 |
| 2011 | 99 | 37 |
| 2010 | 99 | 52 |
| 2009 | 84 | 40 |
| 2008 | 19 | 8 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mercedes-Benz Vaneo | 348 | 8 471 | 91,6 % |
| Volvo 850 | 348 | 7 677 | 90,8 % |
| Dacia Bigster | 344 | 4 | 100,0 % |
| Hyundai Coupe | 343 | 6 860 | 90,2 % |
| Alfa Romeo Spider | 338 | 3 536 | 95,5 % |
| Audi S4 (aktuálny model) | 337 | 2 903 | 96,3 % |
| Renault Austral | 334 | 1 | 100,0 % |
| Lancia Phedra | 331 | 5 579 | 91,9 % |
| Audi Q4 | 330 | 74 | 100,0 % |
| Peugeot 806 | 330 | 16 787 | 88,4 % |
| Mazda CX-60 | 327 | 108 | 99,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.