Ďalšie modely značky Royal Enfield
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly |
|---|---|---|
| Bullet | 233 | 560 |
| Interceptor | 147 | 100 |
| Continental | 85 | 110 |
| Meteor | 59 | 5 |
| Classic | 51 | 3 |
| Super | 40 | 2 |
| Hntr 350 | 21 | 0 |
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 153 vozidiel L3E-A2 modelového radu Royal Enfield Himalayan, čo tento model radí na 13. miesto medzi vozidlami kategórie L3E-A2 v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly |
|---|---|---|
| Bullet | 233 | 560 |
| Interceptor | 147 | 100 |
| Continental | 85 | 110 |
| Meteor | 59 | 5 |
| Classic | 51 | 3 |
| Super | 40 | 2 |
| Hntr 350 | 21 | 0 |
Súhrn vychádza z 230 rôznych vozidiel a 343 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 230 |
| Evidované kontroly | 343 |
| Pravidelné kontroly | 94 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 94,7 % |
| Záznamy s tachometrom | 343 |
| Dostupné obdobie | 11.06.2019 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Evidencní kontrola, celkem 214. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Evidencní kontrola | 214 | — |
| Pravidelná | 94 | 94,7 % |
| Pred registrací | 30 | — |
| Opakovaná | 4 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
Z 94 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 89, tedy 94,7 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 89 | 94,7 % |
| Výsledok 2 | 2 | 2,1 % |
| Výsledok 3 | 3 | 3,2 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.8.2.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 1 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 0.2.2.1.4 | B | Vyznačené údaje na povinném štítku výrobce (v případě označení výrobce vozidla, VIN/výrobní číslo podvozku) neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený), nestanoví-li výrobce jinak. | 1 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 1 |
| 0.2.1.3 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2019 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 58 | 25 |
| 2025 | 96 | 44 |
| 2024 | 59 | 14 |
| 2023 | 42 | 1 |
| 2022 | 47 | 9 |
| 2021 | 23 | 1 |
| 2020 | 13 | 0 |
| 2019 | 5 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| KTM 390 | 635 | 909 | 94,8 % |
| Honda CB500XA | 560 | 858 | 98,7 % |
| Honda NSS300A | 418 | 607 | 99,0 % |
| Honda CB500FA | 396 | 769 | 97,1 % |
| Honda ADV350A | 300 | 12 | 91,7 % |
| Honda CMX500A | 295 | 390 | 96,7 % |
| Yamaha CZD300-A | 283 | 272 | 98,9 % |
| BMW G 310 | 257 | 292 | 97,6 % |
| BMW C 400 | 236 | 118 | 97,5 % |
| Honda NSS350A | 191 | 18 | 100,0 % |
| Cfmoto 450MT | 175 | 2 | 100,0 % |
| Benelli TRK 502 | 157 | 173 | 97,1 % |
| Royal Enfield Himalayan (aktuálny model) | 153 | 94 | 94,7 % |
| Royal Enfield Interceptor | 147 | 100 | 98,0 % |
| Yamaha MTN320-A | 138 | 164 | 98,8 % |
| Benelli Leoncino | 131 | 105 | 79,0 % |
| Jawa Pérák | 129 | 19 | 100,0 % |
| Honda CMX500A2 | 127 | 64 | 96,9 % |
| Kawasaki Z400 | 121 | 106 | 99,1 % |
| Honda CRF300LA | 119 | 5 | 100,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.