Ďalšie modely značky KTM
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 635 vozidiel L3E-A2 modelového radu KTM 390, čo tento model radí na 1. miesto medzi vozidlami kategórie L3E-A2 v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 1 035 rôznych vozidiel a 2 386 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 1 035 |
| Evidované kontroly | 2 386 |
| Pravidelné kontroly | 909 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 94,8 % |
| Záznamy s tachometrom | 2 365 |
| Dostupné obdobie | 23.07.2014 – 19.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Evidencní kontrola, celkem 1 216. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Evidencní kontrola | 1 216 | — |
| Pravidelná | 909 | 94,8 % |
| Pred registrací | 210 | — |
| Opakovaná | 42 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 4 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 909 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 862, tedy 94,8 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 862 | 94,8 % |
| Výsledok 2 | 46 | 5,1 % |
| Výsledok 3 | 1 | 0,1 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.8.2.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 4 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 3 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 2 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 1 |
| 3.3.2.3 | B | Způsob montáže zařízení pro nepřímý výhled na vozidle neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 3.3.4.2 | B | Nepřípustné úpravy (např. nálepky) nebo poškození zařízení pro nepřímý výhled, které neumožňuje řidiči poskytovat tímto zařízením předepsaný nebo jasný výhled z vozidla směrem dozadu nebo do strany popřípadě před vozidlo. | 1 |
| 3.3.1.3 | B | U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 5.3.2.2.2 | B | Tlumič pérování chybí nebo z něj vytéká kapalina nebo je poškozený tak, že zjevně nefunguje. | 1 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 6.2.10.2.2 | B | Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola/blatník nebo je kryt kola/blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci. | 1 |
| 0.1.5.3 | B | Poloha umístění registrační značky na vozidle nebo dodatečné úpravy na vozidle zapříčiňují nedostatečnou viditelnost tabulky registrační značky v některém z vymezených úhlů geometrické viditelnosti. | 1 |
| 4.3.2.1.1 | B | Zpomalená funkce spínače brzdových světel. | 1 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2014 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 373 | 226 |
| 2025 | 408 | 189 |
| 2024 | 358 | 143 |
| 2023 | 244 | 81 |
| 2022 | 248 | 84 |
| 2021 | 216 | 52 |
| 2020 | 184 | 49 |
| 2019 | 129 | 39 |
| 2018 | 112 | 40 |
| 2017 | 61 | 5 |
| 2016 | 32 | 1 |
| 2015 | 15 | 0 |
| 2014 | 6 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| KTM 390 (aktuálny model) | 635 | 909 | 94,8 % |
| Honda CB500XA | 560 | 858 | 98,7 % |
| Honda NSS300A | 418 | 607 | 99,0 % |
| Honda CB500FA | 396 | 769 | 97,1 % |
| Honda ADV350A | 300 | 12 | 91,7 % |
| Honda CMX500A | 295 | 390 | 96,7 % |
| Yamaha CZD300-A | 283 | 272 | 98,9 % |
| BMW G 310 | 257 | 292 | 97,6 % |
| BMW C 400 | 236 | 118 | 97,5 % |
| Honda NSS350A | 191 | 18 | 100,0 % |
| Cfmoto 450MT | 175 | 2 | 100,0 % |
| Benelli TRK 502 | 157 | 173 | 97,1 % |
| Royal Enfield Himalayan | 153 | 94 | 94,7 % |
| Royal Enfield Interceptor | 147 | 100 | 98,0 % |
| Yamaha MTN320-A | 138 | 164 | 98,8 % |
| Benelli Leoncino | 131 | 105 | 79,0 % |
| Jawa Pérák | 129 | 19 | 100,0 % |
| Honda CMX500A2 | 127 | 64 | 96,9 % |
| Kawasaki Z400 | 121 | 106 | 99,1 % |
| Honda CRF300LA | 119 | 5 | 100,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.