Other models of this make SOR
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 291 vehicles M3 model line SOR CN, ranking this model 5. place among vehicles in category M3 in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 454 distinct vehicles and 17,814 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 454 |
| Recorded inspections | 17,814 |
| Regular inspections | 15,822 |
| Pass result | 89.4 % |
| Mileage records | 17,760 |
| Available period | Oct 30, 2008 – Sep 18, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 15,822. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 15,822 | 89.4 % |
| Opakovaná | 1,395 | — |
| Evidencní kontrola | 433 | — |
| On-request inspection zákazníka | 87 | — |
| Pred registrací | 37 | — |
| Technická silniční kontrola | 29 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 4 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 4 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 15,430 regular inspections with a known result passed 13,801, tedy 89.4 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 13,801 | 89.4 % |
| Result 2 | 1,286 | 8.3 % |
| Result 3 | 343 | 2.2 % |
| Other / not stated | 392 | 2.5 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 1.1.9.1.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 406 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 256 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 198 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 159 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 126 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 117 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 92 |
| 9.9.1.1 | A | Vnitřní označení autobusu předepsanými nápisy nebo piktogramy je poškozené, ale čitelné. | 71 |
| 9.6.2.1 | A | Některá madla (zábradlí) nebo držadla (poutka) v autobusu jsou uvolněná, ale tato závada neohrožuje zdraví a bezpečnost přepravovaných osob. | 67 |
| 9.1.2.3 | B | V blízkosti únikového okna autobusu není k dispozici zařízení nebo nástroj pro jeho rozbití. | 64 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 62 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 61 |
| 9.11.2.1 | B | U zádržného systému pro uchycení invalidního vozíku v autobusu, vybaveného samonavíjecím pásem, samonavíjecí zařízení nenavijí nebo nenavijí správně nebo blokovací zařízení neblokuje. | 59 |
| 9.1.1.5.1 | A | Označení ovladačů nebo zařízení pro otevírání dveří autobusu chybí nebo není v souladu s požadavky | 51 |
| 9.12.2.1 | A | Sanitární zařízení v autobusu není v souladu s požadavky | 50 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 1,466 | 1,351 |
| 2025 | 2,027 | 1,870 |
| 2024 | 1,853 | 1,696 |
| 2023 | 1,797 | 1,647 |
| 2022 | 1,811 | 1,605 |
| 2021 | 1,543 | 1,393 |
| 2020 | 1,439 | 1,286 |
| 2019 | 1,414 | 1,253 |
| 2018 | 1,254 | 1,098 |
| 2017 | 698 | 512 |
| 2016 | 507 | 412 |
| 2015 | 486 | 410 |
| 2014 | 386 | 329 |
| 2013 | 339 | 296 |
| 2012 | 287 | 250 |
| 2011 | 218 | 191 |
| 2010 | 170 | 120 |
| 2009 | 99 | 86 |
| 2008 | 20 | 17 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Iveco BUS Crossway | 2,059 | 26,113 | 95.5 % |
| Setra S | 1,200 | 20,155 | 95.2 % |
| Solaris Urbino | 756 | 15,008 | 96.3 % |
| Iveco BUS Urbanway | 420 | 6,835 | 95.2 % |
| SOR CN (current model) | 291 | 15,822 | 89.4 % |
| SOR NS | 291 | 1,973 | 96.3 % |
| Mercedes-Benz MB | 237 | 2,542 | 95.1 % |
| Rosero-P First | 237 | 2,394 | 89.0 % |
| SOR ICN | 217 | 1,292 | 92.5 % |
| Iveco BUS Streetway | 171 | 695 | 96.8 % |
| Karosa C | 168 | 35,260 | 81.9 % |
| MAN Lion's | 136 | 1,572 | 94.2 % |
| Karosa LC | 134 | 12,269 | 87.1 % |
| SOR CNG | 131 | 5,407 | 78.6 % |
| Mercedes-Benz Conecto | 130 | 1,943 | 94.3 % |
| VDL Futura | 122 | 1,903 | 97.1 % |
| SOR C | 110 | 21,437 | 82.8 % |
| Irisbus Crossway | 107 | 5,777 | 90.5 % |
| Otokar Vectio | 90 | 493 | 91.7 % |
| Irisbus SFR160 | 88 | 10,216 | 89.8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.