Ďalšie modely značky Tmec
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 906 vozidiel LA modelového radu Tmec Betka, čo tento model radí na 2. miesto medzi vozidlami kategórie LA v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 3 855 rôznych vozidiel a 12 023 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 3 855 |
| Evidované kontroly | 12 023 |
| Pravidelné kontroly | 8 612 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 95,6 % |
| Záznamy s tachometrom | 11 892 |
| Dostupné obdobie | 23.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 8 612. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 8 612 | 95,6 % |
| Evidencní kontrola | 3 040 | — |
| Opakovaná | 353 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 14 | — |
| Pred registrací | 4 | — |
Z 8 612 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 8 237, tedy 95,6 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 8 237 | 95,6 % |
| Výsledok 2 | 336 | 3,9 % |
| Výsledok 3 | 39 | 0,5 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.8.1.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 12 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 9 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 5 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 5 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 4 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 4 |
| 0.1.3.2 | B | Poškodenie některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které snižuje její čitelnost nebo poškození, či deformace (např. ohnutí) tabulky registrační značky, které snižují její čitelnost. | 3 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 3 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 3 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 2 |
| 7.11.2.1 | B | Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. | 2 |
| 4.4.4.1.2 | B | Frekvence přerušování světla u směrových světel není zjevně v souladu s požadavky (90 ±30 krát/min). | 2 |
| 4.11.1.3 | B | Uchycení nebo způsob montáže (např. vedení) elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, hrozí nebezpečí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 0.3.2 | B | V rozporu s požadavky zákona byla na počítadle ujeté vzdálenosti provedena změna záznamu o celkové ujeté vzdálenosti vozidla. | 2 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 616 | 554 |
| 2025 | 699 | 586 |
| 2024 | 971 | 790 |
| 2023 | 867 | 696 |
| 2022 | 836 | 583 |
| 2021 | 742 | 501 |
| 2020 | 941 | 611 |
| 2019 | 958 | 582 |
| 2018 | 810 | 507 |
| 2017 | 627 | 407 |
| 2016 | 779 | 564 |
| 2015 | 812 | 605 |
| 2014 | 546 | 377 |
| 2013 | 402 | 274 |
| 2012 | 659 | 537 |
| 2011 | 483 | 373 |
| 2010 | 154 | 51 |
| 2009 | 109 | 14 |
| 2008 | 12 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Kymco Agility | 1 340 | 7 708 | 97,1 % |
| Tmec Betka (aktuálny model) | 906 | 8 612 | 95,6 % |
| Aprilia SR 50 | 465 | 5 113 | 94,9 % |
| Peugeot Speedfight | 350 | 4 660 | 95,8 % |
| Maxon Forcer | 297 | 2 101 | 97,3 % |
| Kentoya Zoom | 282 | 5 140 | 95,2 % |
| Rhon LH50QT-C | 241 | 2 884 | 97,4 % |
| Keeway Focus | 219 | 3 647 | 94,7 % |
| Keeway Hurricane | 176 | 2 775 | 93,7 % |
| Baotian Cyborg | 155 | 2 937 | 95,8 % |
| Peugeot Vivacity | 142 | 2 018 | 96,2 % |
| Derbi Atlantis | 139 | 2 085 | 95,5 % |
| Keeway Matrix | 132 | 1 902 | 95,0 % |
| Derbi Senda | 126 | 880 | 89,0 % |
| Piaggio NRG | 124 | 1 838 | 94,2 % |
| Peugeot Kisbee | 117 | 371 | 96,8 % |
| CPI Aragon | 101 | 1 137 | 94,7 % |
| Peugeot TKR 50 | 98 | 1 174 | 94,5 % |
| Yamaha YN 50 | 97 | 2 523 | 95,3 % |
| CPI Oliver | 96 | 1 261 | 94,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.