Ďalšie modely značky Volvo
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 24 nákladných vozidiel modelového radu Volvo FH12, čo tento model radí na 138. miesto medzi nákladnými vozidlami (N3) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 2 043 rôznych vozidiel a 20 470 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 2 043 |
| Evidované kontroly | 20 470 |
| Pravidelné kontroly | 15 717 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 87,1 % |
| Záznamy s tachometrom | 20 140 |
| Dostupné obdobie | 15.09.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 15 717. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 15 717 | 87,1 % |
| Evidencní kontrola | 2 085 | — |
| Opakovaná | 1 802 | — |
| ADR | 390 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 200 | — |
| Technická silniční kontrola | 98 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 81 | — |
| TSK - Opakovaná | 36 | — |
| Pred registrací | 31 | — |
| ADR - opakovaná | 24 | — |
| Narízená technická prohlídka | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 15 438 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 13 450, tedy 87,1 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 13 450 | 87,1 % |
| Výsledok 2 | 1 451 | 9,4 % |
| Výsledok 3 | 537 | 3,5 % |
| Iný / neuvedený | 279 | 1,8 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 91 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 57 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 40 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 37 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 36 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 33 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 29 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 26 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 24 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 23 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 18 |
| 3.3.4.1 | A | Poškodenie zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 18 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 18 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 14 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 12 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 202 | 175 |
| 2025 | 291 | 247 |
| 2024 | 340 | 296 |
| 2023 | 248 | 211 |
| 2022 | 312 | 258 |
| 2021 | 386 | 314 |
| 2020 | 500 | 403 |
| 2019 | 678 | 560 |
| 2018 | 790 | 644 |
| 2017 | 678 | 460 |
| 2016 | 803 | 526 |
| 2015 | 1 265 | 824 |
| 2014 | 1 322 | 1 004 |
| 2013 | 1 668 | 1 271 |
| 2012 | 2 049 | 1 576 |
| 2011 | 2 472 | 1 915 |
| 2010 | 2 740 | 2 156 |
| 2009 | 2 957 | 2 310 |
| 2008 | 769 | 567 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| Scania R 410 | 26 | 4 971 | 96,8 % |
| Scania R580 | 26 | 962 | 93,8 % |
| MAN 18.413 | 25 | 3 475 | 86,8 % |
| MAN L.2007.46.001 | 25 | 13 893 | 96,2 % |
| Scania R 380 | 24 | 1 490 | 91,2 % |
| Volvo FH12 (aktuálny model) | 24 | 15 717 | 87,1 % |
| Scania P 380 | 23 | 2 522 | 92,5 % |
| Scania S540 | 23 | 327 | 98,8 % |
| DAF FAS | 22 | 1 736 | 87,0 % |
| MAN 19.314 | 22 | 705 | 90,1 % |
| MAN 27.414 | 22 | 1 251 | 90,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.