Ďalšie modely značky Volvo
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 1 027 nákladných vozidiel modelového radu Volvo FL, čo tento model radí na 12. miesto medzi nákladnými vozidlami (N3) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 1 670 rôznych vozidiel a 25 993 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 1 670 |
| Evidované kontroly | 25 993 |
| Pravidelné kontroly | 21 740 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 92,3 % |
| Záznamy s tachometrom | 25 795 |
| Dostupné obdobie | 01.10.2008 – 18.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 21 740. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 21 740 | 92,3 % |
| Evidencní kontrola | 1 339 | — |
| Opakovaná | 1 335 | — |
| Technická silniční kontrola | 412 | — |
| Pred registrací | 358 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 314 | — |
| ADR | 256 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 148 | — |
| TSK - Opakovaná | 62 | — |
| ADR - opakovaná | 12 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 10 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 6 | — |
Z 21 062 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 19 437, tedy 92,3 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 19 437 | 92,3 % |
| Výsledok 2 | 1 275 | 6,1 % |
| Výsledok 3 | 350 | 1,7 % |
| Iný / neuvedený | 678 | 3,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 1.1.9.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 543 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 301 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 262 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 223 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 216 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 213 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 170 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 162 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 136 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 104 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 84 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 61 |
| 3.3.4.1 | A | Poškodenie zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 59 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 52 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 51 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 1 870 | 1 704 |
| 2025 | 2 407 | 2 175 |
| 2024 | 2 429 | 2 189 |
| 2023 | 2 253 | 1 962 |
| 2022 | 2 184 | 1 822 |
| 2021 | 1 935 | 1 640 |
| 2020 | 2 021 | 1 696 |
| 2019 | 1 996 | 1 682 |
| 2018 | 1 879 | 1 607 |
| 2017 | 1 015 | 760 |
| 2016 | 904 | 638 |
| 2015 | 882 | 622 |
| 2014 | 770 | 600 |
| 2013 | 715 | 562 |
| 2012 | 687 | 534 |
| 2011 | 677 | 510 |
| 2010 | 646 | 503 |
| 2009 | 622 | 457 |
| 2008 | 101 | 77 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| MAN TGA | 1 373 | 77 301 | 90,8 % |
| Volvo FL (aktuálny model) | 1 027 | 21 740 | 92,3 % |
| Scania R460 | 873 | 3 422 | 96,5 % |
| Renault Premium | 690 | 37 579 | 88,8 % |
| Scania R450 | 536 | 28 395 | 96,0 % |
| Scania S460 | 506 | 2 048 | 95,4 % |
| Renault D | 503 | 8 172 | 94,7 % |
| Scania R410 | 487 | 17 413 | 95,0 % |
| Scania S450 | 459 | 7 083 | 96,9 % |
| DAF FT | 427 | 77 978 | 90,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.