Інші моделі марки Praga
Модельні ряди stejné značky s dostupnými statistikami.
За нашими оцінками, дорогами Чехії їздить приблизно 1 455 вантажних автомобілів модельного ряду Praga V3S, що ставить цю модель на 3. місце серед вантажних автомобілів (N2) у нашій статистиці.
Модельні ряди stejné značky s dostupnými statistikami.
Зведення ґрунтується на 6 009 різних автомобілів і 80 154 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s наступнийmi modely.
| Показник | Значення |
|---|---|
| Унікальні автомобілі в даних | 6 009 |
| Зафіксовані огляди | 80 154 |
| Регулярні огляди | 70 144 |
| Результат «пройдено» | 92,6 % |
| Записи з пробігом | 78 890 |
| Доступний період | 01.10.2008 – 18.09.2026 |
Найбільше записів у зведенні стосується типу Pravidelná, celkem 70 144. Графік i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Вид огляду | Кількість | Відповідає нормам |
|---|---|---|
| Pravidelná | 70 144 | 92,6 % |
| Opakovaná | 4 430 | — |
| Evidencní kontrola | 4 329 | — |
| На запит zákazníka | 411 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 357 | — |
| Historického vozidla | 347 | — |
| Pred registrací | 91 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 15 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 11 | — |
| Technická silniční kontrola | 11 | — |
| TSK - Opakovaná | 4 | — |
| ADR | 2 | — |
Z 67 757 регулярних оглядів із відомим результатом завершилися успішно 62 756, tedy 92,6 %. Статистика не є оцінкою якості конкретного автомобіля.
| Результат | Кількість | Частка відомих результатів |
|---|---|---|
| Відповідає нормам | 62 756 | 92,6 % |
| Результат 2 | 3 345 | 4,9 % |
| Результат 3 | 1 656 | 2,4 % |
| Інший / не вказано | 2 387 | 3,5 % |
Дефекти jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Найчастіший код у цій вибірці: 1.1.9.1.1. Кількість vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Код | Серйозність | Опис | Огляди |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 663 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 600 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 504 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 351 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 311 |
| 1.1.16.5.1 | A | Některá prachovka brzdového válce / válečkuje poškozená, ale plní svoji funkci. | 288 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 284 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 250 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 211 |
| 3.2.1.2 | A | Пошкодження zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 198 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 161 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 155 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 154 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 132 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 131 |
Річний ряд відображає зареєстровані огляди цієї моделі з року 2008 do roku 2026. Окрема червона лінія показує регулярні огляди.
| Рік | Усі огляди | Регулярний |
|---|---|---|
| 2026 | 1 888 | 1 676 |
| 2025 | 2 885 | 2 525 |
| 2024 | 3 281 | 2 894 |
| 2023 | 3 688 | 3 413 |
| 2022 | 4 369 | 4 003 |
| 2021 | 4 443 | 4 098 |
| 2020 | 5 055 | 4 693 |
| 2019 | 5 832 | 5 419 |
| 2018 | 6 123 | 5 691 |
| 2017 | 3 616 | 3 078 |
| 2016 | 3 742 | 3 108 |
| 2015 | 4 576 | 3 662 |
| 2014 | 4 256 | 3 653 |
| 2013 | 4 439 | 3 827 |
| 2012 | 4 674 | 4 032 |
| 2011 | 5 182 | 4 361 |
| 2010 | 5 348 | 4 540 |
| 2009 | 5 737 | 4 752 |
| 2008 | 1 020 | 719 |
Моделі stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Модель | Кількість авто | Регулярні огляди | Відповідає нормам |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S (поточна модель) | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Iveco ML | 484 | 73 887 | 86,9 % |
| MAN LE | 348 | 19 193 | 91,8 % |
| Iveco 70C18 | 304 | 7 490 | 95,0 % |
| Iveco 75E | 223 | 4 956 | 93,2 % |
| Avia D120 | 215 | 13 119 | 91,3 % |
| Nissan Atleon | 191 | 7 697 | 84,2 % |
| DAF LF 230 | 180 | 2 932 | 97,0 % |
| MAN 8.163 | 168 | 11 032 | 89,5 % |
| Mercedes-Benz 814 | 164 | 6 261 | 89,9 % |
| Avia D90 | 158 | 18 569 | 88,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.