Weitere Modelle der Marke Aprilia
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 389 Fahrzeuge LC Modelll der Baureihe Aprilia Scarabeo, womit dieses Modelll den 38. Platz unter Fahrzeugen der Klasse LC in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 1 426 verschiedene Fahrzeuge und 5 873 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 1 426 |
| Erfasste Prüfungen | 5 873 |
| Regelmäßige Prüfungen | 3 623 |
| Ergebnis „bestanden“ | 95,2 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 5 826 |
| Verfügbarer Zeitraum | 11.09.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 3 623. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 623 | 95,2 % |
| Evidencní kontrola | 1 250 | — |
| Pred registrací | 479 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 351 | — |
| Opakovaná | 164 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 3 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 3 623 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 3 448, tedy 95,2 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 3 448 | 95,2 % |
| Ergebnis 2 | 152 | 4,2 % |
| Ergebnis 3 | 23 | 0,6 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 0 | 0,0 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 4.11.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 5 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 3 |
| 4.4.1.1.2 | B | Nesvítí některá směrová svítilna. | 2 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 2 |
| 1.1.14.2.1 | B | Brzdový buben nebo kotouč zjevně znečištěný (olejem, tukem apod.). | 2 |
| 4.3.1.1.2 | B | Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. | 2 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 |
| 1.1.13.2.1 | B | Zjevné povrchové znečištění brzdových destiček nebo brzdového obložení (olejem, tukem apod.) - zjevně snížený brzdný účinek kola. | 1 |
| 7.11.2.1 | B | Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. | 1 |
| 1.1.2.1.4 | C | K vyvolání brzdného účinku je nutné opakované sešlápnutí / zmáčknutí ovládacího prvku provozní brzdy (např. při zavzdušnění). | 1 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 1 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 0.1.1 | B | Fahrzeug, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek. | 1 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 209 | 182 |
| 2025 | 206 | 161 |
| 2024 | 301 | 227 |
| 2023 | 298 | 217 |
| 2022 | 347 | 232 |
| 2021 | 265 | 165 |
| 2020 | 352 | 220 |
| 2019 | 346 | 208 |
| 2018 | 502 | 339 |
| 2017 | 458 | 310 |
| 2016 | 446 | 277 |
| 2015 | 435 | 258 |
| 2014 | 393 | 244 |
| 2013 | 312 | 166 |
| 2012 | 339 | 159 |
| 2011 | 257 | 113 |
| 2010 | 211 | 90 |
| 2009 | 182 | 53 |
| 2008 | 14 | 2 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| BMW R 1200 | 4 652 | 24 736 | 98,6 % |
| Jawa 250 | 3 741 | 49 347 | 95,1 % |
| Piaggio Vespa | 3 001 | 9 668 | 96,8 % |
| Maxon Ardour | 2 304 | 8 363 | 96,6 % |
| Kawasaki Versys | 1 347 | 4 455 | 97,9 % |
| Triumph Tiger | 1 197 | 5 121 | 98,0 % |
| BMW F 650 | 1 196 | 13 129 | 96,6 % |
| Suzuki Burgman | 1 174 | 11 283 | 96,5 % |
| BMW F 800 | 1 158 | 5 599 | 98,1 % |
| Suzuki Bandit | 1 131 | 15 453 | 96,5 % |
| Triumph Bonneville | 431 | 1 514 | 96,8 % |
| KTM 450 | 414 | 2 487 | 90,7 % |
| Yamaha XVS 650 | 396 | 9 224 | 95,9 % |
| Gilera Runner | 395 | 4 996 | 95,1 % |
| KTM 300 | 393 | 1 001 | 91,8 % |
| Aprilia Scarabeo (aktuelles Modell) | 389 | 3 623 | 95,2 % |
| Peugeot Satelis | 383 | 1 788 | 97,5 % |
| KTM 350 | 382 | 745 | 93,3 % |
| Kawasaki Z 1000 | 379 | 3 199 | 94,3 % |
| Kawasaki Z 750 | 379 | 4 198 | 93,7 % |
| Aprilia Atlantic | 354 | 3 104 | 96,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.