Weitere Modelle der Marke DAF
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 427 Nutzfahrzeuge Modelll der Baureihe DAF FT, womit dieses Modelll den 20. Platz unter Nutzfahrzeuge (N3) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 8 239 verschiedene Fahrzeuge und 102 677 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 8 239 |
| Erfasste Prüfungen | 102 677 |
| Regelmäßige Prüfungen | 77 978 |
| Ergebnis „bestanden“ | 90,7 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 100 879 |
| Verfügbarer Zeitraum | 10.09.2008 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 77 978. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 77 978 | 90,7 % |
| Evidencní kontrola | 12 433 | — |
| Opakovaná | 5 939 | — |
| ADR | 2 375 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 982 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 742 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 529 | — |
| Pred registrací | 342 | — |
| TSK - Opakovaná | 186 | — |
| ADR - opakovaná | 117 | — |
| Narízená technická prohlídka | 21 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 18 | — |
Z 74 935 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 67 949, tedy 90,7 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 67 949 | 90,7 % |
| Ergebnis 2 | 5 643 | 7,5 % |
| Ergebnis 3 | 1 343 | 1,8 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 3 043 | 4,1 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 1.1.9.1.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 402 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 252 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 221 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 175 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 146 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 145 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 138 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 76 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 65 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 61 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 58 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 55 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 46 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 44 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 41 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 902 | 732 |
| 2025 | 1 643 | 1 349 |
| 2024 | 2 240 | 1 805 |
| 2023 | 2 780 | 2 235 |
| 2022 | 3 960 | 2 947 |
| 2021 | 4 952 | 3 699 |
| 2020 | 6 371 | 4 840 |
| 2019 | 7 544 | 5 934 |
| 2018 | 8 992 | 7 147 |
| 2017 | 6 553 | 4 546 |
| 2016 | 7 423 | 4 975 |
| 2015 | 8 583 | 5 770 |
| 2014 | 7 390 | 5 877 |
| 2013 | 6 917 | 5 505 |
| 2012 | 6 674 | 5 275 |
| 2011 | 6 419 | 4 993 |
| 2010 | 6 096 | 4 702 |
| 2009 | 6 006 | 4 730 |
| 2008 | 1 232 | 917 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| MAN TGA | 1 373 | 77 301 | 90,8 % |
| Volvo FL | 1 027 | 21 740 | 92,3 % |
| Scania R460 | 873 | 3 422 | 96,5 % |
| Renault Premium | 690 | 37 579 | 88,8 % |
| Scania R450 | 536 | 28 395 | 96,0 % |
| Scania S460 | 506 | 2 048 | 95,4 % |
| Renault D | 503 | 8 172 | 94,7 % |
| Scania R410 | 487 | 17 413 | 95,0 % |
| Scania S450 | 459 | 7 083 | 96,9 % |
| DAF FT (aktuelles Modell) | 427 | 77 978 | 90,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.