Weitere Modelle der Marke Liebherr
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 213 Fahrzeuge SS Modelll der Baureihe Liebherr LTM, womit dieses Modelll den 3. Platz unter Fahrzeugen der Klasse SS in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 417 verschiedene Fahrzeuge und 2 456 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 417 |
| Erfasste Prüfungen | 2 456 |
| Regelmäßige Prüfungen | 183 |
| Ergebnis „bestanden“ | 97,2 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 2 426 |
| Verfügbarer Zeitraum | 06.01.2009 – 15.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Auf Antrag zákazníka, celkem 1 971. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Auf Antrag zákazníka | 1 971 | — |
| Pravidelná | 183 | 97,2 % |
| Evidencní kontrola | 168 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 77 | — |
| Pred registrací | 51 | — |
| Opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 178 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 173, tedy 97,2 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 173 | 97,2 % |
| Ergebnis 2 | 5 | 2,8 % |
| Ergebnis 3 | 0 | 0,0 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 5 | 2,8 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 6.2.9.7.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 71 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 27 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 21 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 19 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 15 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 8 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 8 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 7 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 6 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 5 |
| 4.2.1.1.1 | A | Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. | 4 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 4 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 6.2.9.7.2 | B | Z hydraulického zařízení odkapává olej. | 2 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2009 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 183 | 4 |
| 2025 | 272 | 12 |
| 2024 | 266 | 12 |
| 2023 | 198 | 10 |
| 2022 | 218 | 6 |
| 2021 | 178 | 13 |
| 2020 | 187 | 12 |
| 2019 | 210 | 21 |
| 2018 | 137 | 14 |
| 2017 | 110 | 9 |
| 2016 | 98 | 9 |
| 2015 | 74 | 10 |
| 2014 | 57 | 8 |
| 2013 | 61 | 9 |
| 2012 | 61 | 10 |
| 2011 | 48 | 8 |
| 2010 | 49 | 9 |
| 2009 | 49 | 7 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Claas Lexion | 295 | 4 | 100,0 % |
| JCB 3CX | 219 | 7 | 100,0 % |
| Liebherr LTM (aktuelles Modell) | 213 | 183 | 97,2 % |
| Manitou MLT | 151 | 296 | 98,1 % |
| Caterpillar M | 133 | 0 | — |
| Komatsu WB | 108 | 0 | — |
| Caterpillar 432 | 105 | 1 | 0,0 % |
| WAY Locust | 103 | 1 | 100,0 % |
| Claas Jaguar | 95 | 0 | — |
| Merlo P | 87 | 134 | 98,4 % |
| Liebherr A | 83 | 0 | — |
| Manitou MT | 69 | 2 | 100,0 % |
| JCB 4CX | 60 | 1 | 100,0 % |
| Komatsu PW | 55 | 0 | — |
| Volvo L | 52 | 24 | 95,8 % |
| Demag AC | 50 | 76 | 93,1 % |
| Bobcat S | 48 | 0 | — |
| Komatsu WA | 48 | 1 | 100,0 % |
| Volvo EW | 47 | 0 | — |
| Volvo EW160E | 46 | 0 | — |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.