Další modely značky Liebherr
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 213 vozidel kategorie SS modelové řady Liebherr LTM, což toto vozidlo řadí na 3. místo mezi vozidly kategorie SS v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Souhrn vychází z 417 různých vozidel a 2 456 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 417 |
| Evidované prohlídky | 2 456 |
| Pravidelné prohlídky | 183 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,2 % |
| Záznamy s tachometrem | 2 426 |
| Dostupné období | 06.01.2009 – 15.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Na žádost zákazníka, celkem 1 971. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Na žádost zákazníka | 1 971 | — |
| Pravidelná | 183 | 97,2 % |
| Evidencní kontrola | 168 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 77 | — |
| Pred registrací | 51 | — |
| Opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 178 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 173, tedy 97,2 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 173 | 97,2 % |
| Výsledek 2 | 5 | 2,8 % |
| Výsledek 3 | 0 | 0,0 % |
| Jiný / neuvedený | 5 | 2,8 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 71 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 27 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 21 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 19 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 15 |
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 8 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 8 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 7 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 6 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 5 |
| 4.2.1.1.1 | A | Nesvítí některá nepovinná (volitelná) obrysová nebo denní svítilna. | 4 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 4 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 6.2.9.7.2 | B | Z hydraulického zařízení odkapává olej. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2009 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 183 | 4 |
| 2025 | 272 | 12 |
| 2024 | 266 | 12 |
| 2023 | 198 | 10 |
| 2022 | 218 | 6 |
| 2021 | 178 | 13 |
| 2020 | 187 | 12 |
| 2019 | 210 | 21 |
| 2018 | 137 | 14 |
| 2017 | 110 | 9 |
| 2016 | 98 | 9 |
| 2015 | 74 | 10 |
| 2014 | 57 | 8 |
| 2013 | 61 | 9 |
| 2012 | 61 | 10 |
| 2011 | 48 | 8 |
| 2010 | 49 | 9 |
| 2009 | 49 | 7 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Claas Lexion | 295 | 4 | 100,0 % |
| JCB 3CX | 219 | 7 | 100,0 % |
| Liebherr LTM (aktuální model) | 213 | 183 | 97,2 % |
| Manitou MLT | 151 | 296 | 98,1 % |
| Caterpillar M | 133 | 0 | — |
| Komatsu WB | 108 | 0 | — |
| Caterpillar 432 | 105 | 1 | 0,0 % |
| WAY Locust | 103 | 1 | 100,0 % |
| Claas Jaguar | 95 | 0 | — |
| Merlo P | 87 | 134 | 98,4 % |
| Liebherr A | 83 | 0 | — |
| Manitou MT | 69 | 2 | 100,0 % |
| JCB 4CX | 60 | 1 | 100,0 % |
| Komatsu PW | 55 | 0 | — |
| Volvo L | 52 | 24 | 95,8 % |
| Demag AC | 50 | 76 | 93,1 % |
| Bobcat S | 48 | 0 | — |
| Komatsu WA | 48 | 1 | 100,0 % |
| Volvo EW | 47 | 0 | — |
| Volvo EW160E | 46 | 0 | — |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.