Other models of this make Alfa Romeo
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 1,797 passenger cars model line Alfa Romeo 147, ranking this model 237. place among passenger cars (M1) in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 5,623 distinct vehicles and 51,457 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 5,623 |
| Recorded inspections | 51,457 |
| Regular inspections | 34,756 |
| Pass result | 92.5 % |
| Mileage records | 50,788 |
| Available period | Sep 1, 2008 – Sep 18, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 34,756. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 34,756 | 92.5 % |
| Evidencní kontrola | 9,988 | — |
| Pred registrací | 2,540 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1,974 | — |
| Opakovaná | 1,934 | — |
| On-request inspection zákazníka | 116 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 67 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 61 | — |
| Technická silniční kontrola | 13 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 6 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 33,108 regular inspections with a known result passed 30,630, tedy 92.5 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 30,630 | 92.5 % |
| Result 2 | 1,814 | 5.5 % |
| Result 3 | 664 | 2.0 % |
| Other / not stated | 1,648 | 5.0 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 4.11.2.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 439 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 215 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 178 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 147 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 120 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 99 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 89 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 81 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 68 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 58 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 55 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 53 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 48 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 45 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 40 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 1,307 | 1,211 |
| 2025 | 2,170 | 1,938 |
| 2024 | 2,588 | 2,251 |
| 2023 | 3,147 | 2,688 |
| 2022 | 3,625 | 2,871 |
| 2021 | 4,155 | 3,269 |
| 2020 | 4,109 | 3,174 |
| 2019 | 5,033 | 3,889 |
| 2018 | 4,957 | 3,648 |
| 2017 | 3,145 | 1,740 |
| 2016 | 2,844 | 1,361 |
| 2015 | 2,974 | 1,423 |
| 2014 | 2,459 | 1,135 |
| 2013 | 2,295 | 1,113 |
| 2012 | 1,832 | 903 |
| 2011 | 1,781 | 842 |
| 2010 | 1,437 | 652 |
| 2009 | 1,359 | 558 |
| 2008 | 240 | 90 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632,690 | 6,732,078 | 94.6 % |
| Škoda Fabia | 521,454 | 6,068,310 | 94.1 % |
| Volkswagen Golf | 144,030 | 1,499,814 | 93.9 % |
| Škoda Superb | 138,413 | 979,600 | 96.2 % |
| Volkswagen Passat | 128,945 | 1,372,218 | 94.3 % |
| Ford Focus | 85,943 | 1,232,304 | 92.3 % |
| Škoda Rapid | 79,482 | 534,408 | 97.8 % |
| Volkswagen Touran | 67,357 | 498,440 | 95.2 % |
| Škoda Kodiaq | 53,630 | 152,418 | 98.7 % |
| Volkswagen Caddy | 53,276 | 390,982 | 94.8 % |
| Hyundai Matrix | 1,956 | 36,615 | 92.3 % |
| MG ZS | 1,938 | 451 | 96.4 % |
| Mercedes-Benz Citan | 1,913 | 10,109 | 94.7 % |
| Trabant 601 | 1,828 | 34,109 | 88.8 % |
| Mercedes-Benz GLB | 1,822 | 2,551 | 98.8 % |
| Alfa Romeo 147 (current model) | 1,797 | 34,756 | 92.5 % |
| Mini ONE | 1,795 | 16,357 | 93.7 % |
| Fiat Sedici | 1,791 | 15,375 | 95.2 % |
| Mazda CX-30 | 1,791 | 4,626 | 98.8 % |
| Volkswagen Scirocco | 1,778 | 12,211 | 94.4 % |
| Opel Grandland | 1,763 | 5,740 | 97.9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.