Other models of this make Claas
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 364 vehicles T1 model line Claas Arion, ranking this model 6. place among vehicles in category T1 in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 803 distinct vehicles and 3,510 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 803 |
| Recorded inspections | 3,510 |
| Regular inspections | 2,671 |
| Pass result | 96.6 % |
| Mileage records | 2,813 |
| Available period | Dec 10, 2008 – Sep 16, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 2,671. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2,671 | 96.6 % |
| Evidencní kontrola | 540 | — |
| Pred registrací | 183 | — |
| Opakovaná | 63 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 34 | — |
| On-request inspection zákazníka | 16 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 2,230 regular inspections with a known result passed 2,155, tedy 96.6 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 2,155 | 96.6 % |
| Result 2 | 69 | 3.1 % |
| Result 3 | 6 | 0.3 % |
| Other / not stated | 441 | 19.8 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 6.2.9.7.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 29 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 18 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 10 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 6 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 6 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 5 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 4 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 4 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 4 |
| 4.10.2.1 | A | Uvolněné uchycení zásuvky k vozidlu, které však neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 0.2.1.4.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je vyraženo neschváleným, neoriginálním způsobem nebo způsob ražby nebo umístění ražby zjevně neodpovídá provedení výrobce vozidla nebo výměnného samostatného technického celku, přičemž v dokladech vozidla nebo dokladech od výměnného samostatného technického celku chybí zápis správního úřadu o obnovení původního VIN náhradní technologií nebo o vyražení přiděleného úředního čísla. | 2 |
| 4.8.1.2.2 | A | Uvolněné uchycení desky zadního značení, které však zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) ani spolehlivost její montáže. | 2 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 291 | 265 |
| 2025 | 368 | 323 |
| 2024 | 367 | 310 |
| 2023 | 367 | 320 |
| 2022 | 409 | 290 |
| 2021 | 345 | 261 |
| 2020 | 297 | 227 |
| 2019 | 332 | 236 |
| 2018 | 222 | 171 |
| 2017 | 123 | 62 |
| 2016 | 115 | 67 |
| 2015 | 112 | 64 |
| 2014 | 49 | 24 |
| 2013 | 45 | 21 |
| 2012 | 49 | 30 |
| 2011 | 9 | 0 |
| 2010 | 5 | 0 |
| 2009 | 4 | 0 |
| 2008 | 1 | 0 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1,038 | 11,300 | 97.5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28,303 | 96.2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32,929 | 94.8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3,615 | 98.6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30,537 | 95.7 % |
| Claas Arion (current model) | 364 | 2,671 | 96.6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3,169 | 96.5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3,733 | 98.4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43,539 | 95.1 % |
| Claas Axion | 301 | 1,850 | 98.4 % |
| Zetor 6911 | 301 | 31,651 | 95.5 % |
| Zetor 6718 | 237 | 21,582 | 95.5 % |
| Zetor 8011 | 232 | 20,691 | 94.3 % |
| Zetor 7211 | 229 | 33,042 | 95.0 % |
| Zetor 5211 | 222 | 21,518 | 96.5 % |
| Zetor 8145 | 205 | 4,648 | 94.5 % |
| Deutz-Fahr Agrotron | 202 | 2,723 | 97.7 % |
| Case IH Magnum | 201 | 2,572 | 96.9 % |
| John Deere 6230 | 200 | 2,614 | 97.0 % |
| Zetor 16145 | 184 | 5,775 | 95.3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.