Other models of this make Iveco
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 948 commercial vehicles model line Iveco 120E, ranking this model 7. place among commercial vehicles (N2) in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 1,092 distinct vehicles and 15,396 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 1,092 |
| Recorded inspections | 15,396 |
| Regular inspections | 13,442 |
| Pass result | 95.2 % |
| Mileage records | 15,264 |
| Available period | Feb 3, 2009 – Sep 18, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 13,442. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 13,442 | 95.2 % |
| Technická silniční kontrola | 603 | — |
| Opakovaná | 537 | — |
| Evidencní kontrola | 381 | — |
| Pred registrací | 166 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 128 | — |
| On-request inspection zákazníka | 83 | — |
| ADR | 27 | — |
| TSK - Opakovaná | 21 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 13,211 regular inspections with a known result passed 12,571, tedy 95.2 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 12,571 | 95.2 % |
| Result 2 | 544 | 4.1 % |
| Result 3 | 96 | 0.7 % |
| Other / not stated | 231 | 1.7 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 1.1.9.1.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 270 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 231 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 175 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 128 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 118 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 102 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 101 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 100 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 90 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 67 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 54 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 43 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 40 |
| 3.3.4.1 | A | Damage zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 37 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 28 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2009 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 1,699 | 1,536 |
| 2025 | 2,311 | 2,096 |
| 2024 | 2,279 | 2,047 |
| 2023 | 2,114 | 1,872 |
| 2022 | 1,938 | 1,632 |
| 2021 | 1,620 | 1,365 |
| 2020 | 1,332 | 1,134 |
| 2019 | 1,051 | 903 |
| 2018 | 697 | 607 |
| 2017 | 206 | 164 |
| 2016 | 101 | 57 |
| 2015 | 24 | 16 |
| 2014 | 13 | 6 |
| 2013 | 1 | 1 |
| 2012 | 2 | 1 |
| 2011 | 4 | 1 |
| 2010 | 1 | 1 |
| 2009 | 3 | 3 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5,039 | 139,047 | 92.5 % |
| MAN TGL | 4,395 | 99,613 | 93.5 % |
| Praga V3S | 1,455 | 70,144 | 92.6 % |
| DAF FA | 1,418 | 86,536 | 88.0 % |
| Renault Midlum | 1,207 | 51,299 | 89.0 % |
| DAF LF | 1,076 | 23,107 | 95.2 % |
| Iveco 120E (current model) | 948 | 13,442 | 95.2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9,119 | 94.0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83,275 | 89.9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20,394 | 86.1 % |
| Iveco ML | 484 | 73,887 | 86.9 % |
| MAN LE | 348 | 19,193 | 91.8 % |
| Iveco 70C18 | 304 | 7,490 | 95.0 % |
| Iveco 75E | 223 | 4,956 | 93.2 % |
| Avia D120 | 215 | 13,119 | 91.3 % |
| Nissan Atleon | 191 | 7,697 | 84.2 % |
| DAF LF 230 | 180 | 2,932 | 97.0 % |
| MAN 8.163 | 168 | 11,032 | 89.5 % |
| Mercedes-Benz 814 | 164 | 6,261 | 89.9 % |
| Avia D90 | 158 | 18,569 | 88.7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.