Other models of this make Jawa
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 35 vehicles L3E model line Jawa 50-555, ranking this model 110. place among vehicles in category L3E in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 101 distinct vehicles and 311 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 101 |
| Recorded inspections | 311 |
| Regular inspections | 204 |
| Pass result | 93.6 % |
| Mileage records | 290 |
| Available period | Oct 7, 2008 – Sep 17, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 204. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 204 | 93.6 % |
| Evidencní kontrola | 82 | — |
| Historického vozidla | 10 | — |
| Opakovaná | 9 | — |
| Pred registrací | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 204 regular inspections with a known result passed 191, tedy 93.6 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 191 | 93.6 % |
| Result 2 | 13 | 6.4 % |
| Result 3 | 0 | 0.0 % |
| Other / not stated | 0 | 0.0 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 4.11.2.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 1 |
| 3.3.1.2 | B | Vehicle není vybaveno, popřípadě není povinně dovybaveno, předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled dané třídy nebo rozměru nebo bylo zařízení z vozidla zjevně demontováno. | 1 |
| 7.11.1.1 | B | U počítadla ujeté vzdálenosti zjevná manipulace s počtem ujetých kilometrů. | 1 |
| 7.11.2.1 | B | Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. | 1 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 1 |
| 7.5.1.1 | B | Vehicle není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 1 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 1 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 1 |
| 0.2.3 | A | 1 | |
| 0.2.1.2 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo je neúplné nebo nečitelné nebo vyrezlé nebo jinak poškozené. | 1 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 44 | 34 |
| 2025 | 56 | 32 |
| 2024 | 53 | 35 |
| 2023 | 28 | 21 |
| 2022 | 21 | 13 |
| 2021 | 14 | 8 |
| 2020 | 9 | 6 |
| 2019 | 13 | 6 |
| 2018 | 12 | 8 |
| 2017 | 14 | 9 |
| 2016 | 13 | 7 |
| 2015 | 8 | 7 |
| 2014 | 6 | 4 |
| 2013 | 11 | 7 |
| 2012 | 4 | 2 |
| 2011 | 2 | 2 |
| 2009 | 2 | 2 |
| 2008 | 1 | 1 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Simson S 51 | 4,082 | 56,719 | 93.8 % |
| Honda WW125EX2 | 1,183 | 7,802 | 98.1 % |
| Jawa 50-20 | 1,069 | 10,506 | 94.3 % |
| Jawa 50-23 | 665 | 7,554 | 94.2 % |
| BMW S 1000 | 651 | 1,134 | 96.7 % |
| Triumph Street | 608 | 1,702 | 94.7 % |
| Jawa Čz | 482 | 4,004 | 95.0 % |
| Jawa 50-21 | 439 | 5,498 | 94.6 % |
| ČZ 250 | 435 | 5,650 | 94.5 % |
| Jawa 555 | 395 | 4,179 | 94.8 % |
| Kentoya Fever | 36 | 135 | 92.6 % |
| MJ 50 | 36 | 475 | 90.1 % |
| Piaggio Carnaby | 36 | 268 | 96.6 % |
| Yamaha MT- | 36 | 339 | 97.3 % |
| Gilera Nexus 125 | 35 | 204 | 95.6 % |
| Jawa 50-555 (current model) | 35 | 204 | 93.6 % |
| Jawa-Čz 353 | 35 | 32 | 93.8 % |
| Simson SR | 35 | 742 | 94.2 % |
| Harley-Davidson Fltrx | 34 | 26 | 96.2 % |
| Honda Gold | 34 | 79 | 94.9 % |
| Kawasaki Z 650 | 34 | 53 | 94.3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.