Other models of this make Liaz
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 104 commercial vehicles model line Liaz 101.860, ranking this model 51. place among commercial vehicles (N3) in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 199 distinct vehicles and 4,868 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 199 |
| Recorded inspections | 4,868 |
| Regular inspections | 4,322 |
| Pass result | 91.6 % |
| Mileage records | 4,843 |
| Available period | Oct 3, 2008 – Sep 18, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 4,322. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 4,322 | 91.6 % |
| Opakovaná | 317 | — |
| Evidencní kontrola | 181 | — |
| On-request inspection zákazníka | 36 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 9 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
Z 4,177 regular inspections with a known result passed 3,826, tedy 91.6 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 3,826 | 91.6 % |
| Result 2 | 209 | 5.0 % |
| Result 3 | 142 | 3.4 % |
| Other / not stated | 145 | 3.5 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 1.1.9.1.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 63 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 36 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 32 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 28 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 26 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 22 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 13 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 12 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 11 |
| 1.1.16.5.1 | A | Některá prachovka brzdového válce / válečkuje poškozená, ale plní svoji funkci. | 11 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 11 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 10 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 9 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 7 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 6 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 174 | 166 |
| 2025 | 265 | 250 |
| 2024 | 285 | 268 |
| 2023 | 323 | 303 |
| 2022 | 334 | 311 |
| 2021 | 340 | 315 |
| 2020 | 329 | 314 |
| 2019 | 366 | 337 |
| 2018 | 372 | 340 |
| 2017 | 221 | 174 |
| 2016 | 220 | 180 |
| 2015 | 234 | 198 |
| 2014 | 218 | 196 |
| 2013 | 237 | 196 |
| 2012 | 225 | 194 |
| 2011 | 225 | 190 |
| 2010 | 237 | 189 |
| 2009 | 237 | 181 |
| 2008 | 26 | 20 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11,228 | 235,393 | 93.8 % |
| Volvo FH | 10,124 | 182,493 | 94.4 % |
| MAN TGX | 7,114 | 126,868 | 95.1 % |
| DAF XF | 3,319 | 94,509 | 95.5 % |
| MAN TGS | 3,004 | 61,054 | 94.1 % |
| DAF XG | 2,360 | 10,309 | 96.7 % |
| Tatra 815 | 2,250 | 202,774 | 88.7 % |
| MAN TGM | 2,063 | 40,190 | 95.0 % |
| Renault T | 1,965 | 28,944 | 95.9 % |
| Volvo FM | 1,652 | 35,704 | 93.7 % |
| Iveco Magirus | 126 | 5,240 | 91.5 % |
| Scania R 420 | 121 | 31,971 | 91.3 % |
| Scania N320 | 120 | 9,472 | 96.6 % |
| Ford F | 113 | 983 | 95.0 % |
| Mercedes-Benz 963-4 | 111 | 86 | 95.3 % |
| Liaz 101.860 (current model) | 104 | 4,322 | 91.6 % |
| Zoeller Systems Medium | 103 | 809 | 95.2 % |
| Tatra T815 | 101 | 32,610 | 88.8 % |
| Mercedes-Benz Metago | 98 | 660 | 98.8 % |
| Scania R 450 | 95 | 19,539 | 97.0 % |
| Volvo VTC3T | 90 | 34 | 100.0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.