Inne modele marki BOB
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 158 przyczep linii modelowej BOB III, co daje temu modelowi 58. miejsce wśród przyczep (O2) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 398 różnych pojazdów i 2 023 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 398 |
| Zarejestrowane badania | 2 023 |
| Badania okresowe | 1 735 |
| Wynik „pozytywny” | 90,4 % |
| Rekordy z przebiegiem | 193 |
| Dostępny okres | 30.10.2008 – 18.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 1 735. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 735 | 90,4 % |
| Opakovaná | 150 | — |
| Evidencní kontrola | 134 | — |
| ADR | 2 | — |
| Na wniosek zákazníka | 2 | — |
Z 1 735 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 1 569, tedy 90,4 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 1 569 | 90,4 % |
| Wynik 2 | 147 | 8,5 % |
| Wynik 3 | 19 | 1,1 % |
| Inny / nie podano | 0 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 6.2.10.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 6 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 4 |
| 6.1.6.3.1 | B | Zjevně nadměrné opotřebení některé části spojovacího zařízení. | 3 |
| 6.2.10.2.2 | B | Na vozidle, je-li vyžadováno, chybí kryt kola/blatník nebo je kryt kola/blatník uvolněný, nadměrně zkorodovaný nebo poškozený tak, že neplní svoji funkci. | 3 |
| 5.1.3.1.1 | B | V uložení kola větší vůle než provozní. | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 2 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 6.2.90.1.2 | B | Zjevná koroze, deformace nebo praskliny bočnice, čela nebo sloupku, která narušuje pevnost nebo těsnost valníkové karoserie nákladového prostoru. | 2 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 2 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 1.2.1.1.1 | B | Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. | 1 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 1 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 1 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 82 | 76 |
| 2025 | 100 | 91 |
| 2024 | 111 | 94 |
| 2023 | 113 | 101 |
| 2022 | 99 | 81 |
| 2021 | 119 | 105 |
| 2020 | 111 | 92 |
| 2019 | 133 | 116 |
| 2018 | 103 | 94 |
| 2017 | 130 | 108 |
| 2016 | 144 | 111 |
| 2015 | 124 | 113 |
| 2014 | 130 | 112 |
| 2013 | 103 | 86 |
| 2012 | 111 | 99 |
| 2011 | 110 | 98 |
| 2010 | 106 | 87 |
| 2009 | 81 | 60 |
| 2008 | 13 | 11 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| VZ 30 | 180 | 4 167 | 91,1 % |
| Ifor Williams HB | 179 | 1 079 | 94,8 % |
| WM Meyer WM | 177 | 1 005 | 90,9 % |
| Hobby 560 | 171 | 435 | 99,1 % |
| Bürstner Ventana | 167 | 1 133 | 97,4 % |
| BOB III (obecny model) | 158 | 1 735 | 90,4 % |
| Dethleffs Camper | 152 | 1 198 | 97,0 % |
| Maro M | 150 | 2 701 | 91,0 % |
| Bürstner Belcanto | 147 | 869 | 97,9 % |
| Hobby 12 | 142 | 1 084 | 97,0 % |
| Martz 1 | 142 | 284 | 84,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.