Inne modele marki Monty
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 115 przyczep linii modelowej Monty NP, co daje temu modelowi 79. miejsce wśród przyczep (O2) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 254 różnych pojazdów i 2 837 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 254 |
| Zarejestrowane badania | 2 837 |
| Badania okresowe | 2 425 |
| Wynik „pozytywny” | 93,9 % |
| Rekordy z przebiegiem | 109 |
| Dostępny okres | 01.10.2008 – 14.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 2 425. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 425 | 93,9 % |
| Evidencní kontrola | 257 | — |
| Opakovaná | 142 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 7 | — |
| Na wniosek zákazníka | 3 | — |
| Pred registrací | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 2 425 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 2 276, tedy 93,9 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 2 276 | 93,9 % |
| Wynik 2 | 132 | 5,4 % |
| Wynik 3 | 17 | 0,7 % |
| Inny / nie podano | 0 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 6.2.10.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 13 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 13 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 11 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 9 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 8 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 4.8.2.1.1 | B | Pojazd není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 3 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 3 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 3 |
| 7.6.1.2 | B | Pojazd není vybaveno stanoveným minimálním počtem zakládacích klínů ke kolům nebo zakládací klín neodpovídá požadavkům nebo je poškozen natolik, že neplní svoji funkci. | 3 |
| 4.8.1.1.4 | B | Odrazka poškozená tak, že stav poškození zjevně negativně ovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 1 |
| 4.11.2.2 | B | Způsob spojení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům (např. mimo svorkovnici vozidla) nebo hrozí nebezpečí přerušení spojení. | 1 |
| 1.4.2.1.1 | B | Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. | 1 |
| 5.2.3.3.1 | B | Pneumatiky na téže nápravě se vzájemně liší označením výrobce pneumatiky. | 1 |
| 1.1.20.1 | C | Brzda přípojného vozidla se automaticky neuvede v činnost po rozpojení spojení. | 1 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 107 | 102 |
| 2025 | 110 | 102 |
| 2024 | 170 | 158 |
| 2023 | 133 | 114 |
| 2022 | 174 | 157 |
| 2021 | 134 | 109 |
| 2020 | 163 | 146 |
| 2019 | 157 | 129 |
| 2018 | 196 | 167 |
| 2017 | 132 | 114 |
| 2016 | 233 | 185 |
| 2015 | 159 | 131 |
| 2014 | 187 | 162 |
| 2013 | 148 | 129 |
| 2012 | 185 | 147 |
| 2011 | 172 | 143 |
| 2010 | 137 | 117 |
| 2009 | 119 | 97 |
| 2008 | 21 | 16 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Vezeko R2B2X | 2 421 | 6 504 | 95,5 % |
| Agados Dona | 1 992 | 14 353 | 91,3 % |
| Vezeko R2B1X | 1 414 | 4 454 | 95,0 % |
| Agados Adam | 1 051 | 7 573 | 95,3 % |
| Humbaur HA | 991 | 2 708 | 94,5 % |
| Agados Atlas | 884 | 4 061 | 93,1 % |
| Vapp PAV | 810 | 11 190 | 95,8 % |
| Paragan Gapa | 703 | 9 231 | 91,4 % |
| Pongratz L-AT | 680 | 3 718 | 91,4 % |
| Vezeko R2B2J | 622 | 1 974 | 97,1 % |
| Hobby 24 | 121 | 921 | 98,2 % |
| Agados Athos | 120 | 927 | 92,0 % |
| Caravelair Antares | 120 | 411 | 95,9 % |
| Holoubek Trade HB2 | 119 | 111 | 91,0 % |
| Zaslaw PKZ22B | 119 | 175 | 90,9 % |
| Monty NP (obecny model) | 115 | 2 425 | 93,9 % |
| Z-Trailer AT | 114 | 262 | 96,6 % |
| BOB 2R | 112 | 352 | 94,6 % |
| Eurowagon 22 | 112 | 282 | 97,5 % |
| Agados Puma | 110 | 456 | 95,8 % |
| Tabbert Comtesse | 110 | 919 | 94,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.