Inne modele marki Multicar
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 58 samochodów ciężarowych linii modelowej Multicar M 2510, co daje temu modelowi 88. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 391 różnych pojazdów i 19 674 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 391 |
| Zarejestrowane badania | 19 674 |
| Badania okresowe | 16 084 |
| Wynik „pozytywny” | 88,9 % |
| Rekordy z przebiegiem | 19 432 |
| Dostępny okres | 08.09.2008 – 17.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 16 084. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 16 084 | 88,9 % |
| Evidencní kontrola | 1 943 | — |
| Opakovaná | 1 544 | — |
| Na wniosek zákazníka | 66 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 19 | — |
| Pred registrací | 10 | — |
| Historického vozidla | 4 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
Z 15 537 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 13 816, tedy 88,9 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 13 816 | 88,9 % |
| Wynik 2 | 974 | 6,3 % |
| Wynik 3 | 747 | 4,8 % |
| Inny / nie podano | 547 | 3,5 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 2.1.3.7.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 160 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 121 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 121 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 103 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 100 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 97 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 87 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 76 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 68 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 62 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 58 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 55 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 37 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 34 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 28 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 687 | 641 |
| 2025 | 790 | 711 |
| 2024 | 862 | 786 |
| 2023 | 1 164 | 1 047 |
| 2022 | 1 358 | 1 205 |
| 2021 | 1 219 | 1 080 |
| 2020 | 1 485 | 1 295 |
| 2019 | 1 474 | 1 277 |
| 2018 | 1 488 | 1 300 |
| 2017 | 905 | 681 |
| 2016 | 859 | 636 |
| 2015 | 1 106 | 805 |
| 2014 | 1 036 | 808 |
| 2013 | 946 | 717 |
| 2012 | 1 128 | 835 |
| 2011 | 952 | 680 |
| 2010 | 1 100 | 808 |
| 2009 | 781 | 579 |
| 2008 | 334 | 193 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Iveco 35C14 | 66 | 356 | 93,0 % |
| Nissan Vanette | 64 | 4 727 | 84,9 % |
| Ford F 250 | 60 | 644 | 92,7 % |
| BYD ETP3 | 59 | 0 | — |
| Ford Connect | 59 | 2 656 | 91,6 % |
| Multicar M 2510 (obecny model) | 58 | 16 084 | 88,9 % |
| Paragan RM | 58 | 0 | — |
| Renault/Hagemann Master | 58 | 254 | 94,1 % |
| Iveco 35S17 | 57 | 750 | 93,8 % |
| Mazda E | 56 | 2 105 | 88,0 % |
| Mercedes-Benz Spinter | 56 | 1 142 | 95,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.