Inne modele marki Multicar
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 32 samochodów ciężarowych linii modelowej Multicar M 2501, co daje temu modelowi 124. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 230 różnych pojazdów i 8 873 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 230 |
| Zarejestrowane badania | 8 873 |
| Badania okresowe | 7 174 |
| Wynik „pozytywny” | 89,0 % |
| Rekordy z przebiegiem | 8 721 |
| Dostępny okres | 07.10.2008 – 17.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 7 174. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 7 174 | 89,0 % |
| Evidencní kontrola | 935 | — |
| Opakovaná | 712 | — |
| Na wniosek zákazníka | 30 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 17 | — |
| Pred registrací | 3 | — |
| Historického vozidla | 2 | — |
Z 6 918 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 6 155, tedy 89,0 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 6 155 | 89,0 % |
| Wynik 2 | 430 | 6,2 % |
| Wynik 3 | 333 | 4,8 % |
| Inny / nie podano | 256 | 3,7 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 2.1.3.7.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 70 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 45 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 34 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 34 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 32 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 31 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 29 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 28 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 23 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 23 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 18 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 16 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 13 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 10 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 10 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 213 | 193 |
| 2025 | 316 | 282 |
| 2024 | 353 | 314 |
| 2023 | 431 | 396 |
| 2022 | 577 | 498 |
| 2021 | 513 | 447 |
| 2020 | 552 | 485 |
| 2019 | 637 | 550 |
| 2018 | 643 | 558 |
| 2017 | 394 | 304 |
| 2016 | 369 | 273 |
| 2015 | 501 | 373 |
| 2014 | 502 | 399 |
| 2013 | 504 | 375 |
| 2012 | 543 | 406 |
| 2011 | 582 | 420 |
| 2010 | 593 | 435 |
| 2009 | 530 | 397 |
| 2008 | 120 | 69 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Nissan NV300 | 33 | 76 | 90,8 % |
| Fiat/Lamar Ducato | 32 | 160 | 83,8 % |
| Ford Tranist | 32 | 299 | 94,6 % |
| Iveco Igloocar | 32 | 56 | 92,9 % |
| Mercedes-Benz 213 | 32 | 1 026 | 92,9 % |
| Multicar M 2501 (obecny model) | 32 | 7 174 | 89,0 % |
| Toyota Dyna | 32 | 347 | 92,1 % |
| Fiat/Hagemann Ducato | 31 | 189 | 93,7 % |
| Iveco 35S11A | 31 | 134 | 97,8 % |
| Peugeot/Hagemann Boxer | 29 | 130 | 93,8 % |
| Sicar Transporter | 28 | 229 | 98,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.