Inne modele marki Scania
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 95 samochodów ciężarowych linii modelowej Scania R 450, co daje temu modelowi 55. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N3) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 769 różnych pojazdów i 23 092 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 769 |
| Zarejestrowane badania | 23 092 |
| Badania okresowe | 19 539 |
| Wynik „pozytywny” | 97,0 % |
| Rekordy z przebiegiem | 22 775 |
| Dostępny okres | 12.02.2014 – 18.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 19 539. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 19 539 | 97,0 % |
| Evidencní kontrola | 1 367 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 191 | — |
| Opakovaná | 445 | — |
| ADR | 311 | — |
| Pred registrací | 152 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 34 | — |
| TSK - Opakovaná | 26 | — |
| Na wniosek zákazníka | 18 | — |
| ADR - opakovaná | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 3 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 19 058 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 18 491, tedy 97,0 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 18 491 | 97,0 % |
| Wynik 2 | 473 | 2,5 % |
| Wynik 3 | 94 | 0,5 % |
| Inny / nie podano | 481 | 2,5 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 1.1.9.1.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 119 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 110 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 84 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 64 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 43 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 30 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 23 |
| 3.3.4.1 | A | Uszkodzenia zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 23 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 18 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 14 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 11 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 9 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 9 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 8 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 6 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2014 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 514 | 426 |
| 2025 | 896 | 739 |
| 2024 | 1 089 | 850 |
| 2023 | 3 263 | 2 890 |
| 2022 | 3 998 | 3 306 |
| 2021 | 4 104 | 3 384 |
| 2020 | 3 916 | 3 308 |
| 2019 | 3 012 | 2 627 |
| 2018 | 1 675 | 1 498 |
| 2017 | 252 | 216 |
| 2016 | 188 | 166 |
| 2015 | 143 | 107 |
| 2014 | 42 | 22 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| Mercedes-Benz 963-4 | 111 | 86 | 95,3 % |
| Liaz 101.860 | 104 | 4 322 | 91,6 % |
| Zoeller Systems Medium | 103 | 809 | 95,2 % |
| Tatra T815 | 101 | 32 610 | 88,8 % |
| Mercedes-Benz Metago | 98 | 660 | 98,8 % |
| Scania R 450 (obecny model) | 95 | 19 539 | 97,0 % |
| Volvo VTC3T | 90 | 34 | 100,0 % |
| Liaz 18.29 | 88 | 5 587 | 86,8 % |
| Iveco 180E | 86 | 1 802 | 96,3 % |
| Scania R 500 | 85 | 8 963 | 95,6 % |
| Volvo VTA3T | 85 | 3 196 | 97,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.