Inne modele marki Simson
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 4 082 pojazdów L3E linii modelowej Simson S 51, co daje temu modelowi 1. miejsce wśród pojazdów kategorii L3E w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 26 267 różnych pojazdów i 76 357 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 26 267 |
| Zarejestrowane badania | 76 357 |
| Badania okresowe | 56 719 |
| Wynik „pozytywny” | 93,8 % |
| Rekordy z przebiegiem | 74 267 |
| Dostępny okres | 01.08.2008 – 19.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 56 719. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 56 719 | 93,8 % |
| Evidencní kontrola | 16 098 | — |
| Opakovaná | 3 226 | — |
| Na wniosek zákazníka | 149 | — |
| Pred registrací | 101 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 35 | — |
| Historického vozidla | 28 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 56 718 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 53 229, tedy 93,8 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 53 229 | 93,8 % |
| Wynik 2 | 2 853 | 5,0 % |
| Wynik 3 | 636 | 1,1 % |
| Inny / nie podano | 1 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.1.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 109 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 46 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 44 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 36 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 21 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 18 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 17 |
| 0.2.1.3 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). | 15 |
| 7.11.2.1 | B | Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. | 12 |
| 7.5.1.1 | B | Pojazd není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 11 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 10 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 10 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 10 |
| 4.10.3.1 | A | Izolace propojovacího kabelu poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 9 |
| 4.4.4.1.2 | B | Frekvence přerušování světla u směrových světel není zjevně v souladu s požadavky (90 ±30 krát/min). | 9 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 2 113 | 1 824 |
| 2025 | 2 465 | 1 975 |
| 2024 | 2 792 | 2 214 |
| 2023 | 2 791 | 2 189 |
| 2022 | 3 111 | 2 294 |
| 2021 | 3 202 | 2 240 |
| 2020 | 3 705 | 2 722 |
| 2019 | 3 755 | 2 704 |
| 2018 | 4 068 | 2 984 |
| 2017 | 4 154 | 2 956 |
| 2016 | 4 109 | 2 910 |
| 2015 | 6 440 | 4 438 |
| 2014 | 5 197 | 4 010 |
| 2013 | 5 306 | 4 041 |
| 2012 | 5 644 | 4 269 |
| 2011 | 5 554 | 4 140 |
| 2010 | 5 556 | 4 181 |
| 2009 | 5 936 | 4 373 |
| 2008 | 459 | 255 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Simson S 51 (obecny model) | 4 082 | 56 719 | 93,8 % |
| Honda WW125EX2 | 1 183 | 7 802 | 98,1 % |
| Jawa 50-20 | 1 069 | 10 506 | 94,3 % |
| Jawa 50-23 | 665 | 7 554 | 94,2 % |
| BMW S 1000 | 651 | 1 134 | 96,7 % |
| Triumph Street | 608 | 1 702 | 94,7 % |
| Jawa Čz | 482 | 4 004 | 95,0 % |
| Jawa 50-21 | 439 | 5 498 | 94,6 % |
| ČZ 250 | 435 | 5 650 | 94,5 % |
| Jawa 555 | 395 | 4 179 | 94,8 % |
| ČZ 150 | 367 | 2 188 | 94,8 % |
| BMW K 1600 | 307 | 861 | 99,2 % |
| Honda CRF1000A | 304 | 878 | 99,3 % |
| Moto Guzzi V7 | 288 | 531 | 95,5 % |
| Jawa 500 | 270 | 2 475 | 96,0 % |
| Kentoya Hammer | 269 | 557 | 96,9 % |
| Peugeot Tweet | 239 | 499 | 94,2 % |
| Jawa-Čz 175 | 235 | 4 462 | 94,4 % |
| KTM 1190 | 225 | 949 | 96,5 % |
| Yamaha MT-07 | 210 | 961 | 96,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.