Inne modele marki Jawa
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 1 069 pojazdów L3E linii modelowej Jawa 50-20, co daje temu modelowi 3. miejsce wśród pojazdów kategorii L3E w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 4 566 różnych pojazdów i 14 901 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 4 566 |
| Zarejestrowane badania | 14 901 |
| Badania okresowe | 10 506 |
| Wynik „pozytywny” | 94,3 % |
| Rekordy z przebiegiem | 14 511 |
| Dostępny okres | 03.09.2008 – 19.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 10 506. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 10 506 | 94,3 % |
| Evidencní kontrola | 3 764 | — |
| Opakovaná | 531 | — |
| Na wniosek zákazníka | 56 | — |
| Pred registrací | 21 | — |
| Historického vozidla | 18 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 5 | — |
Z 10 506 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 9 903, tedy 94,3 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 9 903 | 94,3 % |
| Wynik 2 | 565 | 5,4 % |
| Wynik 3 | 38 | 0,4 % |
| Inny / nie podano | 0 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.1.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 26 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 22 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 21 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 19 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 17 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 17 |
| 7.7.2 | A | Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé. | 14 |
| 7.11.2.1 | B | Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. | 13 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 8 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 8 |
| 7.5.1.1 | B | Pojazd není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 8 |
| 0.2.1.1 | B | Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. | 8 |
| 0.2.1.3 | B | Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). | 8 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 8 |
| 7.7.1 | B | Zvukové výstražné zařízení motorového vozidla, je-li vyžadováno, nefunguje nebo chybí. | 6 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 1 208 | 961 |
| 2025 | 1 366 | 1 024 |
| 2024 | 1 498 | 1 128 |
| 2023 | 811 | 588 |
| 2022 | 822 | 564 |
| 2021 | 736 | 483 |
| 2020 | 812 | 575 |
| 2019 | 792 | 532 |
| 2018 | 802 | 555 |
| 2017 | 734 | 480 |
| 2016 | 755 | 470 |
| 2015 | 1 216 | 733 |
| 2014 | 741 | 522 |
| 2013 | 615 | 447 |
| 2012 | 574 | 437 |
| 2011 | 537 | 380 |
| 2010 | 443 | 330 |
| 2009 | 379 | 268 |
| 2008 | 60 | 29 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Simson S 51 | 4 082 | 56 719 | 93,8 % |
| Honda WW125EX2 | 1 183 | 7 802 | 98,1 % |
| Jawa 50-20 (obecny model) | 1 069 | 10 506 | 94,3 % |
| Jawa 50-23 | 665 | 7 554 | 94,2 % |
| BMW S 1000 | 651 | 1 134 | 96,7 % |
| Triumph Street | 608 | 1 702 | 94,7 % |
| Jawa Čz | 482 | 4 004 | 95,0 % |
| Jawa 50-21 | 439 | 5 498 | 94,6 % |
| ČZ 250 | 435 | 5 650 | 94,5 % |
| Jawa 555 | 395 | 4 179 | 94,8 % |
| ČZ 150 | 367 | 2 188 | 94,8 % |
| BMW K 1600 | 307 | 861 | 99,2 % |
| Honda CRF1000A | 304 | 878 | 99,3 % |
| Moto Guzzi V7 | 288 | 531 | 95,5 % |
| Jawa 500 | 270 | 2 475 | 96,0 % |
| Kentoya Hammer | 269 | 557 | 96,9 % |
| Peugeot Tweet | 239 | 499 | 94,2 % |
| Jawa-Čz 175 | 235 | 4 462 | 94,4 % |
| KTM 1190 | 225 | 949 | 96,5 % |
| Yamaha MT-07 | 210 | 961 | 96,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.