Inne modele marki Stas
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 66 przyczep linii modelowej Stas S300ZX, co daje temu modelowi 98. miejsce wśród przyczep (O4) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 84 różnych pojazdów i 1 201 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 84 |
| Zarejestrowane badania | 1 201 |
| Badania okresowe | 1 010 |
| Wynik „pozytywny” | 92,6 % |
| Rekordy z przebiegiem | 190 |
| Dostępny okres | 01.03.2011 – 14.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 1 010. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 010 | 92,6 % |
| Opakovaná | 69 | — |
| Evidencní kontrola | 58 | — |
| Pred registrací | 30 | — |
| Technická silniční kontrola | 24 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 5 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 3 | — |
| Na wniosek zákazníka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 1 010 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 935, tedy 92,6 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 935 | 92,6 % |
| Wynik 2 | 65 | 6,4 % |
| Wynik 3 | 10 | 1,0 % |
| Inny / nie podano | 0 | 0,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 1.1.9.1.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 31 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 15 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 13 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 12 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 11 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 10 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 8 |
| 5.3.5.2.1 | A | Některá část systému pneumatického / hydropneumatického odpružení je opotřebovaná (např. měchy, vlnovce) nebo zkorodovaná, ale tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla nebo spolehlivost systému. | 6 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 6 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 5 |
| 1.4.1.1.1 | B | Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. | 4 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 4 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 3 |
| 1.4.2.1.1 | B | Některé z kol vozidla, ovládané parkovací brzdou, nedosahuje požadovaného brzdného účinku. | 3 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 2 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2011 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 120 | 98 |
| 2025 | 158 | 134 |
| 2024 | 145 | 125 |
| 2023 | 105 | 86 |
| 2022 | 110 | 95 |
| 2021 | 125 | 105 |
| 2020 | 104 | 92 |
| 2019 | 103 | 88 |
| 2018 | 85 | 71 |
| 2017 | 66 | 52 |
| 2016 | 33 | 27 |
| 2015 | 20 | 15 |
| 2014 | 15 | 14 |
| 2013 | 8 | 5 |
| 2012 | 3 | 3 |
| 2011 | 1 | 0 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Krone SD | 7 753 | 75 540 | 91,5 % |
| Jiná Jiná | 5 549 | 3 652 | 96,4 % |
| Schwarzmüller SPA | 2 717 | 76 099 | 91,6 % |
| Schwarzmüller KIS | 1 143 | 19 258 | 93,0 % |
| Kögel SN | 932 | 37 832 | 92,2 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3T | 919 | 15 114 | 94,4 % |
| Schmitz Cargobull SCB*S3 | 821 | 1 783 | 97,5 % |
| Schmitz Cargobull SCB | 811 | 7 929 | 94,3 % |
| Schwarzmüller J-Serie | 553 | 2 187 | 94,3 % |
| Wecon PC | 541 | 2 806 | 93,9 % |
| Humbaur HSA | 69 | 3 853 | 91,6 % |
| Schmitz Cargobull Schmitz | 69 | 400 | 95,3 % |
| VAN Hool 3B0068 | 69 | 1 946 | 91,3 % |
| Fliegl TPS | 66 | 1 389 | 87,3 % |
| Kässbohrer Mega | 66 | 655 | 96,5 % |
| Stas S300ZX (obecny model) | 66 | 1 010 | 92,6 % |
| HS NKT | 65 | 987 | 91,0 % |
| Tirsan VIZ | 64 | 6 | 66,7 % |
| Benalu Optiliner | 61 | 2 145 | 89,5 % |
| Schwarzmüller K | 59 | 212 | 94,8 % |
| Panav NVS5BH | 58 | 202 | 88,6 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.