Inne modele marki Volvo
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 348 samochodów osobowych linii modelowej Volvo 850, co daje temu modelowi 469. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 1 354 różnych pojazdów i 10 345 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 1 354 |
| Zarejestrowane badania | 10 345 |
| Badania okresowe | 7 677 |
| Wynik „pozytywny” | 90,8 % |
| Rekordy z przebiegiem | 10 273 |
| Dostępny okres | 02.09.2008 – 18.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 7 677. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 7 677 | 90,8 % |
| Evidencní kontrola | 1 576 | — |
| Opakovaná | 578 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 296 | — |
| Pred registrací | 136 | — |
| Na wniosek zákazníka | 58 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 15 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 4 | — |
| Historického vozidla | 3 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 2 | — |
Z 7 412 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 6 733, tedy 90,8 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 6 733 | 90,8 % |
| Wynik 2 | 474 | 6,4 % |
| Wynik 3 | 205 | 2,8 % |
| Inny / nie podano | 265 | 3,6 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 48 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 46 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 41 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 36 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 34 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 24 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 22 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 19 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 18 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 16 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 14 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 11 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 10 |
| 3.5.1.1 | A | Ostřikovač zadního skla, je-li instalován, nefunguje nebo chybí. | 7 |
| 7.11.2.1 | B | Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. | 5 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 256 | 227 |
| 2025 | 368 | 320 |
| 2024 | 414 | 361 |
| 2023 | 459 | 399 |
| 2022 | 525 | 442 |
| 2021 | 536 | 442 |
| 2020 | 636 | 511 |
| 2019 | 754 | 613 |
| 2018 | 729 | 598 |
| 2017 | 498 | 367 |
| 2016 | 499 | 351 |
| 2015 | 602 | 404 |
| 2014 | 598 | 404 |
| 2013 | 572 | 412 |
| 2012 | 636 | 429 |
| 2011 | 691 | 443 |
| 2010 | 674 | 440 |
| 2009 | 686 | 419 |
| 2008 | 212 | 95 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Audi SQ5 | 356 | 1 546 | 98,1 % |
| Fiat Marea | 354 | 60 981 | 87,6 % |
| Mercedes-Benz EQA | 351 | 111 | 98,2 % |
| Mini John Cooper Works | 350 | 2 359 | 97,5 % |
| Mercedes-Benz Vaneo | 348 | 8 471 | 91,6 % |
| Volvo 850 (obecny model) | 348 | 7 677 | 90,8 % |
| Dacia Bigster | 344 | 4 | 100,0 % |
| Hyundai Coupe | 343 | 6 860 | 90,2 % |
| Alfa Romeo Spider | 338 | 3 536 | 95,5 % |
| Audi S4 | 337 | 2 903 | 96,3 % |
| Renault Austral | 334 | 1 | 100,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.