Inne modele marki Volvo
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 4 821 samochodów osobowych linii modelowej Volvo V60, co daje temu modelowi 136. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 5 341 różnych pojazdów i 36 464 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 5 341 |
| Zarejestrowane badania | 36 464 |
| Badania okresowe | 27 392 |
| Wynik „pozytywny” | 96,8 % |
| Rekordy z przebiegiem | 36 399 |
| Dostępny okres | 23.11.2010 – 18.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 27 392. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 27 392 | 96,8 % |
| Evidencní kontrola | 5 827 | — |
| Pred registrací | 2 517 | — |
| Opakovaná | 581 | — |
| Na wniosek zákazníka | 68 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 44 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 32 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 2 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 27 061 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 26 203, tedy 96,8 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 26 203 | 96,8 % |
| Wynik 2 | 619 | 2,3 % |
| Wynik 3 | 239 | 0,9 % |
| Inny / nie podano | 331 | 1,2 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 228 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 227 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 128 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 87 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 50 |
| 8.2.2.1.1 | B | Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m | 32 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 26 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 24 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 19 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 18 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 16 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 15 |
| 3.4.3.1 | A | Hřídel stěrače není opatřena ochranným pouzdrem (nebezpečné vnější výčnělky). | 15 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 11 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 10 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2010 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 4 535 | 4 088 |
| 2025 | 6 753 | 5 786 |
| 2024 | 5 821 | 4 614 |
| 2023 | 5 026 | 3 791 |
| 2022 | 3 909 | 2 758 |
| 2021 | 3 356 | 2 254 |
| 2020 | 2 515 | 1 676 |
| 2019 | 1 929 | 1 191 |
| 2018 | 1 481 | 827 |
| 2017 | 460 | 190 |
| 2016 | 287 | 102 |
| 2015 | 208 | 90 |
| 2014 | 79 | 23 |
| 2013 | 43 | 2 |
| 2012 | 52 | 0 |
| 2011 | 9 | 0 |
| 2010 | 1 | 0 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Renault Fluence | 5 039 | 52 870 | 95,1 % |
| Volkswagen Golf Sportsvan | 4 999 | 30 149 | 98,8 % |
| Citroën C1 | 4 979 | 50 790 | 95,0 % |
| Fiat Tipo | 4 979 | 35 343 | 92,0 % |
| Škoda Enyaq | 4 919 | 1 350 | 95,0 % |
| Volvo V60 (obecny model) | 4 821 | 27 392 | 96,8 % |
| BMW 320 | 4 804 | 127 047 | 94,3 % |
| Subaru Outback | 4 746 | 26 255 | 97,2 % |
| Volkswagen Arteon | 4 740 | 14 703 | 98,2 % |
| BMW 3 Series | 4 688 | 103 822 | 94,0 % |
| Peugeot 306 | 4 450 | 240 887 | 88,9 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.