Другие модели марки DAF
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
По нашим оценкам, по дорогам Чехии ездит около 1 418 грузовых автомобилей модельного ряда DAF FA, что ставит эту модель на 4. место среди грузовых автомобилей (N2) в нашей статистике.
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
Сводка основана на 3 846 разных автомобилей и 106 212 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s далееmi modely.
| Показатель | Значение |
|---|---|
| Уникальные автомобили в данных | 3 846 |
| Зарегистрированные проверки | 106 212 |
| Периодические осмотры | 86 536 |
| Результат «соответствует» | 88,0 % |
| Записи с пробегом | 105 283 |
| Доступный период | 05.09.2008 – 19.09.2026 |
Больше всего записей в сводке относится к типу Pravidelná, celkem 86 536. График i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Вид осмотра | Количество | Соответствует |
|---|---|---|
| Pravidelná | 86 536 | 88,0 % |
| Opakovaná | 9 027 | — |
| Evidencní kontrola | 7 002 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 268 | — |
| Pred registrací | 603 | — |
| По запросу zákazníka | 555 | — |
| ADR | 437 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 356 | — |
| TSK - Opakovaná | 332 | — |
| ADR - opakovaná | 33 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 25 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 15 | — |
Z 83 598 периодических осмотров с известным результатом завершились успешно 73 584, tedy 88,0 %. Статистика не является оценкой качества конкретного автомобиля.
| Результат | Количество | Доля известных результатов |
|---|---|---|
| Соответствует | 73 584 | 88,0 % |
| Результат 2 | 7 985 | 9,6 % |
| Результат 3 | 2 029 | 2,4 % |
| Другое / не указано | 2 938 | 3,5 % |
Неисправности jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Чаще всего в этой выборке встречается код 1.1.9.1.1. Количество vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Код | Степень серьёзности | Описание | Техосмотры |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 1 860 |
| 3.2.1.2 | A | Повреждения zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 059 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 963 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 884 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 720 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 715 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 684 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 583 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 564 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 353 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 293 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 283 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 279 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 270 |
| 3.3.4.1 | A | Повреждения zařízení pro nepřímý výhled, které však umožňuje plnit jeho funkci nebo poškození konstrukce (ochranné pouzdro) zařízení pro nepřímý výhled, které je umístěno 2 m nad vozovkou. | 220 |
Годовой ряд показывает зарегистрированные осмотры этой модели с года 2008 do roku 2026. Отдельная красная линия показывает периодические осмотры.
| Год | Все проверки | Периодический |
|---|---|---|
| 2026 | 3 940 | 3 514 |
| 2025 | 5 594 | 5 007 |
| 2024 | 6 082 | 5 450 |
| 2023 | 6 493 | 5 774 |
| 2022 | 7 181 | 6 102 |
| 2021 | 7 412 | 6 279 |
| 2020 | 7 844 | 6 648 |
| 2019 | 8 541 | 7 189 |
| 2018 | 8 777 | 7 297 |
| 2017 | 5 392 | 3 846 |
| 2016 | 5 563 | 3 643 |
| 2015 | 5 479 | 3 840 |
| 2014 | 4 859 | 3 871 |
| 2013 | 4 862 | 3 789 |
| 2012 | 4 742 | 3 667 |
| 2011 | 4 467 | 3 480 |
| 2010 | 4 255 | 3 338 |
| 2009 | 3 964 | 3 198 |
| 2008 | 765 | 604 |
Модели stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Модель | Количество автомобилей | Периодические осмотры | Соответствует |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Atego | 5 039 | 139 047 | 92,5 % |
| MAN TGL | 4 395 | 99 613 | 93,5 % |
| Praga V3S | 1 455 | 70 144 | 92,6 % |
| DAF FA (текущая модель) | 1 418 | 86 536 | 88,0 % |
| Renault Midlum | 1 207 | 51 299 | 89,0 % |
| DAF LF | 1 076 | 23 107 | 95,2 % |
| Iveco 120E | 948 | 13 442 | 95,2 % |
| Fuso Canter | 716 | 9 119 | 94,0 % |
| Iveco Eurocargo | 608 | 83 275 | 89,9 % |
| Renault Mascott | 513 | 20 394 | 86,1 % |
| Iveco ML | 484 | 73 887 | 86,9 % |
| MAN LE | 348 | 19 193 | 91,8 % |
| Iveco 70C18 | 304 | 7 490 | 95,0 % |
| Iveco 75E | 223 | 4 956 | 93,2 % |
| Avia D120 | 215 | 13 119 | 91,3 % |
| Nissan Atleon | 191 | 7 697 | 84,2 % |
| DAF LF 230 | 180 | 2 932 | 97,0 % |
| MAN 8.163 | 168 | 11 032 | 89,5 % |
| Mercedes-Benz 814 | 164 | 6 261 | 89,9 % |
| Avia D90 | 158 | 18 569 | 88,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.