Другие модели марки Tatra
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
По нашим оценкам, по дорогам Чехии ездит около 2 250 грузовых автомобилей модельного ряда Tatra 815, что ставит эту модель на 7. место среди грузовых автомобилей (N3) в нашей статистике.
Модельные ряды stejné značky s dostupnými statistikami.
Сводка основана на 10 098 разных автомобилей и 239 558 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s далееmi modely.
| Показатель | Значение |
|---|---|
| Уникальные автомобили в данных | 10 098 |
| Зарегистрированные проверки | 239 558 |
| Периодические осмотры | 202 774 |
| Результат «соответствует» | 88,7 % |
| Записи с пробегом | 236 403 |
| Доступный период | 10.09.2008 – 19.09.2026 |
Больше всего записей в сводке относится к типу Pravidelná, celkem 202 774. График i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Вид осмотра | Количество | Соответствует |
|---|---|---|
| Pravidelná | 202 774 | 88,7 % |
| Opakovaná | 20 891 | — |
| Evidencní kontrola | 11 776 | — |
| По запросу zákazníka | 1 739 | — |
| ADR | 749 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 720 | — |
| Pred registrací | 264 | — |
| Technická silniční kontrola | 247 | — |
| TSK - Opakovaná | 143 | — |
| ADR - opakovaná | 85 | — |
| Historického vozidla | 70 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 61 | — |
Z 195 757 периодических осмотров с известным результатом завершились успешно 173 625, tedy 88,7 %. Статистика не является оценкой качества конкретного автомобиля.
| Результат | Количество | Доля известных результатов |
|---|---|---|
| Соответствует | 173 625 | 88,7 % |
| Результат 2 | 13 936 | 7,1 % |
| Результат 3 | 8 196 | 4,2 % |
| Другое / не указано | 7 017 | 3,6 % |
Неисправности jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Чаще всего в этой выборке встречается код 1.1.9.1.1. Количество vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Код | Степень серьёзности | Описание | Техосмотры |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 2 469 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 2 228 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 1 552 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 1 217 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 015 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 975 |
| 3.2.1.2 | A | Повреждения zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 922 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 725 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 688 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 645 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 588 |
| 1.1.16.5.1 | A | Některá prachovka brzdového válce / válečkuje poškozená, ale plní svoji funkci. | 558 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 541 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 476 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 448 |
Годовой ряд показывает зарегистрированные осмотры этой модели с года 2008 do roku 2026. Отдельная красная линия показывает периодические осмотры.
| Год | Все проверки | Периодический |
|---|---|---|
| 2026 | 6 432 | 5 862 |
| 2025 | 9 260 | 8 315 |
| 2024 | 10 010 | 9 044 |
| 2023 | 12 103 | 11 120 |
| 2022 | 14 303 | 12 878 |
| 2021 | 15 489 | 13 948 |
| 2020 | 16 944 | 15 326 |
| 2019 | 18 507 | 16 592 |
| 2018 | 19 099 | 16 990 |
| 2017 | 11 021 | 8 776 |
| 2016 | 10 863 | 8 247 |
| 2015 | 13 079 | 10 047 |
| 2014 | 12 343 | 10 024 |
| 2013 | 12 574 | 10 294 |
| 2012 | 13 160 | 10 611 |
| 2011 | 13 616 | 10 798 |
| 2010 | 13 684 | 10 687 |
| 2009 | 14 649 | 11 490 |
| 2008 | 2 422 | 1 725 |
Модели stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Модель | Количество автомобилей | Периодические осмотры | Соответствует |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 (текущая модель) | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| MAN TGA | 1 373 | 77 301 | 90,8 % |
| Volvo FL | 1 027 | 21 740 | 92,3 % |
| Scania R460 | 873 | 3 422 | 96,5 % |
| Renault Premium | 690 | 37 579 | 88,8 % |
| Scania R450 | 536 | 28 395 | 96,0 % |
| Scania S460 | 506 | 2 048 | 95,4 % |
| Renault D | 503 | 8 172 | 94,7 % |
| Scania R410 | 487 | 17 413 | 95,0 % |
| Scania S450 | 459 | 7 083 | 96,9 % |
| DAF FT | 427 | 77 978 | 90,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.