Ďalšie modely značky Bztdia
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Ďalšie modely zatiaľ nie sú dostupné.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 78 vozidiel T1 modelového radu Bztdia Belarus, čo tento model radí na 46. miesto medzi vozidlami kategórie T1 v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Ďalšie modely zatiaľ nie sú dostupné.
Súhrn vychádza z 219 rôznych vozidiel a 1 144 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 219 |
| Evidované kontroly | 1 144 |
| Pravidelné kontroly | 808 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 95,6 % |
| Záznamy s tachometrom | 989 |
| Dostupné obdobie | 08.02.2011 – 15.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 808. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 808 | 95,6 % |
| Evidencní kontrola | 295 | — |
| Opakovaná | 35 | — |
| Pred registrací | 4 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
Z 749 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 716, tedy 95,6 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 716 | 95,6 % |
| Výsledok 2 | 31 | 4,1 % |
| Výsledok 3 | 2 | 0,3 % |
| Iný / neuvedený | 59 | 7,9 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 28 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 5 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 4 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 3 |
| 3.4.1.1 | A | Stěrač zadního skla nelze uvést v činnost. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 3 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 2 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 2 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 2 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2011 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 121 | 115 |
| 2025 | 142 | 122 |
| 2024 | 181 | 140 |
| 2023 | 139 | 117 |
| 2022 | 147 | 83 |
| 2021 | 106 | 64 |
| 2020 | 83 | 51 |
| 2019 | 83 | 42 |
| 2018 | 56 | 22 |
| 2017 | 31 | 19 |
| 2016 | 25 | 12 |
| 2015 | 17 | 15 |
| 2014 | 7 | 6 |
| 2013 | 3 | 0 |
| 2012 | 1 | 0 |
| 2011 | 2 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Claas Xerion | 98 | 476 | 99,0 % |
| MTZ Belarus | 83 | 1 368 | 94,5 % |
| John Deere 5720 | 81 | 1 121 | 97,4 % |
| Zetor 25 | 80 | 1 840 | 96,6 % |
| Škoda Št | 80 | 2 876 | 92,2 % |
| Bztdia Belarus (aktuálny model) | 78 | 808 | 95,6 % |
| John Deere 6320 | 77 | 907 | 97,5 % |
| John Deere 7530 | 76 | 1 242 | 99,0 % |
| New Holland T7.270 | 76 | 693 | 98,7 % |
| Steyr Kompakt | 76 | 366 | 98,8 % |
| Zetor 6945 | 75 | 6 010 | 94,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.