Další modely značky Bztdia
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Další modely zatím nejsou dostupné.
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 78 traktorů modelové řady Bztdia Belarus, což tento traktor řadí na 46. místo mezi traktory kategorie T1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
Další modely zatím nejsou dostupné.
Souhrn vychází z 219 různých vozidel a 1 144 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 219 |
| Evidované prohlídky | 1 144 |
| Pravidelné prohlídky | 808 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 95,6 % |
| Záznamy s tachometrem | 989 |
| Dostupné období | 08.02.2011 – 15.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 808. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 808 | 95,6 % |
| Evidencní kontrola | 295 | — |
| Opakovaná | 35 | — |
| Pred registrací | 4 | — |
| Na žádost zákazníka | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 | — |
Z 749 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 716, tedy 95,6 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 716 | 95,6 % |
| Výsledek 2 | 31 | 4,1 % |
| Výsledek 3 | 2 | 0,3 % |
| Jiný / neuvedený | 59 | 7,9 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 28 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 7 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 5 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 5 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 4 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 3 |
| 3.4.1.1 | A | Stěrač zadního skla nelze uvést v činnost. | 3 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 3 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 3 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 2 |
| 4.10.1.1 | A | Zásuvka nebo zástrčka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje spolehlivost elektrického propojení vozidel. | 2 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 2 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 2 |
| 6.2.6.3.1 | A | Některý spojovací prvek ukotvení sedadla je zjevně uvolněný. | 2 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2011 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 121 | 115 |
| 2025 | 142 | 122 |
| 2024 | 181 | 140 |
| 2023 | 139 | 117 |
| 2022 | 147 | 83 |
| 2021 | 106 | 64 |
| 2020 | 83 | 51 |
| 2019 | 83 | 42 |
| 2018 | 56 | 22 |
| 2017 | 31 | 19 |
| 2016 | 25 | 12 |
| 2015 | 17 | 15 |
| 2014 | 7 | 6 |
| 2013 | 3 | 0 |
| 2012 | 1 | 0 |
| 2011 | 2 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Claas Xerion | 98 | 476 | 99,0 % |
| MTZ Belarus | 83 | 1 368 | 94,5 % |
| John Deere 5720 | 81 | 1 121 | 97,4 % |
| Zetor 25 | 80 | 1 840 | 96,6 % |
| Škoda Št | 80 | 2 876 | 92,2 % |
| Bztdia Belarus (aktuální model) | 78 | 808 | 95,6 % |
| John Deere 6320 | 77 | 907 | 97,5 % |
| John Deere 7530 | 76 | 1 242 | 99,0 % |
| New Holland T7.270 | 76 | 693 | 98,7 % |
| Steyr Kompakt | 76 | 366 | 98,8 % |
| Zetor 6945 | 75 | 6 010 | 94,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.