Ďalšie modely značky KTM
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 646 vozidiel LC modelového radu KTM 690, čo tento model radí na 26. miesto medzi vozidlami kategórie LC v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 1 309 rôznych vozidiel a 4 585 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 1 309 |
| Evidované kontroly | 4 585 |
| Pravidelné kontroly | 2 153 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 91,6 % |
| Záznamy s tachometrom | 4 510 |
| Dostupné obdobie | 13.10.2008 – 17.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 2 153. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 153 | 91,6 % |
| Evidencní kontrola | 1 749 | — |
| Pred registrací | 411 | — |
| Opakovaná | 159 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 94 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 8 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 6 | — |
| Technická silniční kontrola | 3 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 2 153 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 973, tedy 91,6 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 973 | 91,6 % |
| Výsledok 2 | 173 | 8,0 % |
| Výsledok 3 | 7 | 0,3 % |
| Iný / neuvedený | 0 | 0,0 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.8.2.1.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 10 |
| 0.1.5.2 | B | Tabuľka registrační značky není umístěná kolmo k podélné střední rovině vozidla (vychýlení do boku) nebo není její spodní hrana přibližně vodorovná s vozovkou nebo úhly naklopení tabulky registrační značky (od vozovky nebo k vozovce) překračují povolené hodnoty. | 4 |
| 4.7.1.1.1 | B | Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsaným zařízením pro osvětlení zadní tabulky registrační značky. | 4 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 3 |
| 6.1.7.9 | B | Povinný ochranný kryt řetězu / řemenice u převodového ústrojí je poškozen natolik, že neplní svůj účel nebo neodpovídá požadavkům nebo chybí (např. u motocyklu). | 3 |
| 6.2.8.1.2 | B | Stupátka nebo schůdky u vozidla jsou nadměrně zkorodovány nebo přidržovací madla, stupátka nebo schůdky jsou uvolněné nebo poškozené tak, že nejsou spolehlivé nebo neodpovídají požadavkům nebo, jsou-li vyžadovány, chybí (např. u motocyklů). | 2 |
| 3.3.1.2 | B | Vozidlo není vybaveno, popřípadě není povinně dovybaveno, předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled dané třídy nebo rozměru nebo bylo zařízení z vozidla zjevně demontováno. | 2 |
| 3.3.1.3 | B | U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v technickém průkazu vozidla. | 2 |
| 0.1.3.2 | B | Poškodenie některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které snižuje její čitelnost nebo poškození, či deformace (např. ohnutí) tabulky registrační značky, které snižují její čitelnost. | 2 |
| 6.2.12.1 | B | Držadla nebo stupačky u motocyklu chybí (jsou demontované), jsou velmi zkorodované nebojsou natolik poškozené, že neplní svoji funkci. | 2 |
| 4.7.1.2.2 | B | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. | 2 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 2 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 2 |
| 4.2.1.1.4 | B | Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna zdroje světla. | 1 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 319 | 233 |
| 2025 | 371 | 213 |
| 2024 | 349 | 165 |
| 2023 | 358 | 179 |
| 2022 | 394 | 197 |
| 2021 | 376 | 154 |
| 2020 | 344 | 115 |
| 2019 | 302 | 125 |
| 2018 | 374 | 177 |
| 2017 | 316 | 162 |
| 2016 | 287 | 119 |
| 2015 | 223 | 104 |
| 2014 | 178 | 75 |
| 2013 | 128 | 60 |
| 2012 | 98 | 42 |
| 2011 | 75 | 30 |
| 2010 | 57 | 3 |
| 2009 | 32 | 0 |
| 2008 | 4 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| BMW R 1200 | 4 652 | 24 736 | 98,6 % |
| Jawa 250 | 3 741 | 49 347 | 95,1 % |
| Piaggio Vespa | 3 001 | 9 668 | 96,8 % |
| Maxon Ardour | 2 304 | 8 363 | 96,6 % |
| Kawasaki Versys | 1 347 | 4 455 | 97,9 % |
| Triumph Tiger | 1 197 | 5 121 | 98,0 % |
| BMW F 650 | 1 196 | 13 129 | 96,6 % |
| Suzuki Burgman | 1 174 | 11 283 | 96,5 % |
| BMW F 800 | 1 158 | 5 599 | 98,1 % |
| Suzuki Bandit | 1 131 | 15 453 | 96,5 % |
| KTM 125 | 733 | 1 819 | 92,6 % |
| Suzuki V-Strom | 711 | 9 478 | 98,2 % |
| Piaggio Liberty | 709 | 3 136 | 91,8 % |
| Yamaha XV 535 | 700 | 13 106 | 96,0 % |
| Triumph Speed | 661 | 2 593 | 93,3 % |
| KTM 690 (aktuálny model) | 646 | 2 153 | 91,6 % |
| Aprilia Pegaso | 552 | 7 055 | 96,3 % |
| KTM 990 | 514 | 3 624 | 95,8 % |
| Yamaha XV 750 | 512 | 5 018 | 95,8 % |
| Kawasaki ER-6N | 509 | 4 081 | 95,7 % |
| BMW K 1200 | 490 | 4 288 | 97,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.