Ďalšie modely značky Mazda
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 14 062 osobných automobilov modelového radu Mazda 3, čo tento model radí na 68. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 17 934 rôznych vozidiel a 148 603 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 17 934 |
| Evidované kontroly | 148 603 |
| Pravidelné kontroly | 118 513 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 95,2 % |
| Záznamy s tachometrom | 148 295 |
| Dostupné obdobie | 02.09.2008 – 19.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 118 513. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 118 513 | 95,2 % |
| Evidencní kontrola | 18 450 | — |
| Pred registrací | 5 546 | — |
| Opakovaná | 4 479 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 060 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 386 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 106 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 29 | — |
| Technická silniční kontrola | 16 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 16 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 114 807 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 109 295, tedy 95,2 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 109 295 | 95,2 % |
| Výsledok 2 | 4 289 | 3,7 % |
| Výsledok 3 | 1 223 | 1,1 % |
| Iný / neuvedený | 3 706 | 3,2 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 614 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 690 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 687 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 667 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 438 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 363 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 323 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 249 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 160 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 151 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 144 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 132 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 92 |
| 4.2.1.1.2 | B | Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. | 80 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 77 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 11 197 | 10 258 |
| 2025 | 15 068 | 13 409 |
| 2024 | 14 959 | 13 119 |
| 2023 | 14 534 | 12 460 |
| 2022 | 14 908 | 12 153 |
| 2021 | 13 574 | 10 692 |
| 2020 | 12 632 | 10 148 |
| 2019 | 11 072 | 8 605 |
| 2018 | 10 777 | 8 515 |
| 2017 | 5 093 | 3 093 |
| 2016 | 4 794 | 2 985 |
| 2015 | 4 161 | 2 485 |
| 2014 | 3 738 | 2 573 |
| 2013 | 2 962 | 2 010 |
| 2012 | 2 867 | 2 020 |
| 2011 | 2 256 | 1 473 |
| 2010 | 2 210 | 1 515 |
| 2009 | 1 540 | 858 |
| 2008 | 261 | 142 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mazda 6 | 16 503 | 165 363 | 93,6 % |
| Toyota Auris | 15 848 | 128 770 | 97,1 % |
| Suzuki Vitara | 14 925 | 87 947 | 96,4 % |
| Honda CR-V | 14 474 | 167 274 | 95,4 % |
| Opel Meriva | 14 373 | 149 579 | 94,8 % |
| Mazda 3 (aktuálny model) | 14 062 | 118 513 | 95,2 % |
| Peugeot 5008 | 13 678 | 89 662 | 95,3 % |
| Suzuki Swift | 13 403 | 161 997 | 93,3 % |
| Renault Kangoo | 13 247 | 217 729 | 90,5 % |
| Nissan Qashqai | 13 004 | 103 601 | 95,3 % |
| Hyundai i30 | 12 967 | 288 273 | 96,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.