Ďalšie modely značky Mazda
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 16 503 osobných automobilov modelového radu Mazda 6, čo tento model radí na 63. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 26 265 rôznych vozidiel a 222 102 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 26 265 |
| Evidované kontroly | 222 102 |
| Pravidelné kontroly | 165 363 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 93,6 % |
| Záznamy s tachometrom | 221 455 |
| Dostupné obdobie | 02.09.2008 – 19.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 165 363. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 165 363 | 93,6 % |
| Evidencní kontrola | 33 167 | — |
| Pred registrací | 11 227 | — |
| Opakovaná | 7 878 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 311 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 816 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 227 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 60 | — |
| Technická silniční kontrola | 23 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 22 | — |
| TSK - Opakovaná | 7 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
Z 159 588 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 149 411, tedy 93,6 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 149 411 | 93,6 % |
| Výsledok 2 | 7 249 | 4,5 % |
| Výsledok 3 | 2 928 | 1,8 % |
| Iný / neuvedený | 5 775 | 3,6 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 476 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 1 180 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 109 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 979 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 755 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 654 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 476 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 415 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 260 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 237 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 206 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 185 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 156 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 130 |
| 4.11.2.2 | B | Způsob spojení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům (např. mimo svorkovnici vozidla) nebo hrozí nebezpečí přerušení spojení. | 110 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 12 569 | 11 228 |
| 2025 | 18 422 | 15 872 |
| 2024 | 18 450 | 15 673 |
| 2023 | 19 427 | 16 219 |
| 2022 | 19 855 | 15 546 |
| 2021 | 19 543 | 14 917 |
| 2020 | 18 337 | 14 080 |
| 2019 | 19 120 | 14 510 |
| 2018 | 17 261 | 12 800 |
| 2017 | 10 152 | 5 934 |
| 2016 | 8 369 | 4 645 |
| 2015 | 8 351 | 4 762 |
| 2014 | 6 773 | 4 077 |
| 2013 | 6 520 | 3 940 |
| 2012 | 5 511 | 3 345 |
| 2011 | 4 970 | 3 024 |
| 2010 | 4 073 | 2 338 |
| 2009 | 3 738 | 2 122 |
| 2008 | 661 | 331 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Fiat Punto | 17 902 | 444 340 | 90,5 % |
| Renault Megane Scenic | 17 266 | 463 154 | 91,8 % |
| Honda Civic | 17 250 | 227 598 | 93,8 % |
| Peugeot 2008 | 17 207 | 76 311 | 96,9 % |
| Seat Ibiza | 16 504 | 224 561 | 93,4 % |
| Mazda 6 (aktuálny model) | 16 503 | 165 363 | 93,6 % |
| Toyota Auris | 15 848 | 128 770 | 97,1 % |
| Suzuki Vitara | 14 925 | 87 947 | 96,4 % |
| Honda CR-V | 14 474 | 167 274 | 95,4 % |
| Opel Meriva | 14 373 | 149 579 | 94,8 % |
| Mazda 3 | 14 062 | 118 513 | 95,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.