Ďalšie modely značky Mazda
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 7 893 osobných automobilov modelového radu Mazda CX-5, čo tento model radí na 97. miesto medzi osobnými automobilmi (M1) v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 8 632 rôznych vozidiel a 62 279 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 8 632 |
| Evidované kontroly | 62 279 |
| Pravidelné kontroly | 50 634 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 96,5 % |
| Záznamy s tachometrom | 62 180 |
| Dostupné obdobie | 11.07.2012 – 19.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 50 634. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 50 634 | 96,5 % |
| Evidencní kontrola | 7 956 | — |
| Pred registrací | 2 127 | — |
| Opakovaná | 1 188 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 260 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 56 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 44 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 8 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 2 | — |
| Technická silniční kontrola | 2 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 49 788 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 48 044, tedy 96,5 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 48 044 | 96,5 % |
| Výsledok 2 | 1 244 | 2,5 % |
| Výsledok 3 | 500 | 1,0 % |
| Iný / neuvedený | 846 | 1,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 4.11.2.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 322 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 297 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 182 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 117 |
| 8.2.2.1.1 | B | Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m | 76 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 69 |
| 8.2.2.2.1.1 | B | Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. | 58 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 51 |
| 1.1.14.1.2 | B | Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. | 35 |
| 5.3.3.1.1 | B | V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. | 34 |
| 2.1.3.1.1 | B | V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. | 33 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 32 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 31 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 30 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 28 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2012 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 8 257 | 7 593 |
| 2025 | 11 499 | 10 284 |
| 2024 | 8 818 | 7 437 |
| 2023 | 7 438 | 6 217 |
| 2022 | 6 676 | 5 208 |
| 2021 | 5 820 | 4 323 |
| 2020 | 4 781 | 3 572 |
| 2019 | 3 969 | 2 849 |
| 2018 | 2 947 | 2 104 |
| 2017 | 1 220 | 731 |
| 2016 | 580 | 309 |
| 2015 | 168 | 6 |
| 2014 | 55 | 1 |
| 2013 | 40 | 0 |
| 2012 | 11 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Subaru Forester | 8 672 | 87 368 | 94,7 % |
| Hyundai I | 8 310 | 154 973 | 96,0 % |
| Renault Laguna | 8 305 | 250 420 | 89,5 % |
| BMW X1 | 8 242 | 50 505 | 97,6 % |
| Opel Vivaro | 8 176 | 78 120 | 92,4 % |
| Mazda CX-5 (aktuálny model) | 7 893 | 50 634 | 96,5 % |
| Suzuki Ignis | 7 881 | 74 667 | 94,9 % |
| KIA Picanto | 7 756 | 89 215 | 93,7 % |
| Opel Insignia | 7 348 | 73 003 | 94,8 % |
| KIA Ceed | 7 147 | 22 064 | 97,4 % |
| Toyota C-HR | 6 956 | 22 520 | 98,2 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.