Ďalšie modely značky New Holland
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Na českých cestách jazdí podľa našich odhadov približne 115 vozidiel T1 modelového radu New Holland T 5050, čo tento model radí na 35. miesto medzi vozidlami kategórie T1 v našich štatistikách.
Modelové rady stejné značky s dostupnými statistikami.
Súhrn vychádza z 247 rôznych vozidiel a 1 470 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s ďalšími modely.
| Ukazovateľ | Hodnota |
|---|---|
| Unikátne vozidlá v dátach | 247 |
| Evidované kontroly | 1 470 |
| Pravidelné kontroly | 1 245 |
| Výsledok „vyhovuje“ | 96,2 % |
| Záznamy s tachometrom | 1 105 |
| Dostupné obdobie | 29.03.2010 – 07.09.2026 |
Najviac záznamov v dostupnom súhrne pripadá na typ Pravidelná, celkem 1 245. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prehliadky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 245 | 96,2 % |
| Evidencní kontrola | 176 | — |
| Opakovaná | 36 | — |
| Pred registrací | 7 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 3 | — |
| Na žiadosť zákazníka | 2 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
Z 1 085 pravidelných kontrol so známym výsledkom skončilo ako vyhovujúce 1 044, tedy 96,2 %. Štatistiky nevyjadrujú kvalitu konkrétneho vozidla.
| Výsledok | Počet | Podiel známych výsledkov |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 044 | 96,2 % |
| Výsledok 2 | 35 | 3,2 % |
| Výsledok 3 | 6 | 0,6 % |
| Iný / neuvedený | 160 | 14,7 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najčastejšie sa v tejto vzorke vyskytuje kód 6.2.9.7.1. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnosť | Popis | Kontroly |
|---|---|---|---|
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 16 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 11 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 10 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 9 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 5 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 4 |
| 3.2.1.2 | A | Poškodenie zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 3 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 3 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 3 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 2 |
| 8.2.2.2.1.8 | B | Povolený rozptyl kouřivosti byl překročen. | 2 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 2 |
| 8.2.2.2.1.2 | B | Pokud výrobce vozidla kategorie M nebo N s pohonem na motorovou naftu nebo s duálním pohonem nestanovil hodnotu korigovaného součinitele absorpce motoru, nesmí naměřená hodnota kouřivosti překročit: | 2 |
Ročný rad zachytáva evidované kontroly tohto modelového radu od roku 2010 do roku 2026. Samostatná červená krivka ukazuje pravidelné kontroly.
| Rok | Všetky kontroly | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 87 | 84 |
| 2025 | 112 | 108 |
| 2024 | 134 | 123 |
| 2023 | 91 | 79 |
| 2022 | 127 | 112 |
| 2021 | 146 | 133 |
| 2020 | 131 | 121 |
| 2019 | 107 | 81 |
| 2018 | 134 | 99 |
| 2017 | 104 | 79 |
| 2016 | 84 | 60 |
| 2015 | 68 | 47 |
| 2014 | 43 | 41 |
| 2013 | 59 | 50 |
| 2012 | 33 | 28 |
| 2011 | 7 | 0 |
| 2010 | 3 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozidiel | Pravidelné kontroly | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Zetor Proxima | 1 038 | 11 300 | 97,5 % |
| Zetor 3011 | 701 | 28 303 | 96,2 % |
| Zetor 7245 | 523 | 32 929 | 94,8 % |
| Case IH Puma | 499 | 3 615 | 98,6 % |
| Zetor 4011 | 406 | 30 537 | 95,7 % |
| Claas Arion | 364 | 2 671 | 96,6 % |
| JCB Fastrac | 356 | 3 169 | 96,5 % |
| Case IH Maxxum | 350 | 3 733 | 98,4 % |
| Zetor 7011 | 343 | 43 539 | 95,1 % |
| Claas Axion | 301 | 1 850 | 98,4 % |
| Zetor Major | 133 | 1 628 | 98,0 % |
| John Deere 6430 | 132 | 1 491 | 97,9 % |
| Zetor 7045 | 127 | 9 583 | 94,8 % |
| Zetor 8111 | 120 | 3 015 | 95,6 % |
| Zetor 10145 | 118 | 3 238 | 95,1 % |
| New Holland T 5050 (aktuálny model) | 115 | 1 245 | 96,2 % |
| Zetor 25K | 114 | 2 577 | 95,3 % |
| Zetor 5245 | 108 | 8 755 | 95,7 % |
| Zetor 5511 | 107 | 9 220 | 95,4 % |
| Zetor 4611 | 100 | 4 289 | 95,9 % |
| Zetor 11441 | 99 | 1 871 | 96,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.