Weitere Modelle der Marke Subaru
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 437 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Subaru BRZ, womit dieses Modelll den 437. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 515 verschiedene Fahrzeuge und 2 477 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 515 |
| Erfasste Prüfungen | 2 477 |
| Regelmäßige Prüfungen | 1 809 |
| Ergebnis „bestanden“ | 96,8 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 2 466 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.07.2013 – 18.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 1 809. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 809 | 96,8 % |
| Evidencní kontrola | 498 | — |
| Pred registrací | 49 | — |
| Opakovaná | 44 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 42 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 31 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 1 782 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 1 725, tedy 96,8 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 1 725 | 96,8 % |
| Ergebnis 2 | 41 | 2,3 % |
| Ergebnis 3 | 16 | 0,9 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 27 | 1,5 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 3.2.1.2. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 14 |
| 5.2.2.4 | B | Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v technickém průkazu vozidla nebo je-li vozidlo vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů. | 4 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 3 |
| 7.5.1.1 | B | Fahrzeug není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 3 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 3 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 2 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 2 |
| 6.1.2.2.3 | B | Některá část výfukového systému je poškozena, změněna nebo chybí a tato závada má vliv na funkci systému. | 2 |
| 5.2.3.9.2 | B | Fahrzeug, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně. | 2 |
| 4.5.1.1.2 | B | Nesvítí zadní mlhová svítilna na straně přivrácené do středu vozovky. | 2 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 2 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 2 |
| 4.5.1.1.1 | A | Nesvítí některý přední mlhový světlomet nebo zadní mlhová svítilna na straně přivrácené ke kraji vozovky. | 2 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 2 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2013 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 330 | 275 |
| 2025 | 410 | 325 |
| 2024 | 401 | 319 |
| 2023 | 343 | 266 |
| 2022 | 280 | 198 |
| 2021 | 245 | 176 |
| 2020 | 156 | 99 |
| 2019 | 132 | 82 |
| 2018 | 90 | 53 |
| 2017 | 44 | 15 |
| 2016 | 18 | 0 |
| 2015 | 16 | 1 |
| 2014 | 7 | 0 |
| 2013 | 5 | 0 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Seat Arosa | 445 | 11 267 | 92,1 % |
| Daihatsu Sirion | 443 | 5 013 | 93,0 % |
| Mazda 626 | 441 | 34 150 | 88,3 % |
| BMW M2 | 440 | 1 609 | 97,8 % |
| Porsche Taycan | 439 | 223 | 97,3 % |
| Subaru BRZ (aktuelles Modell) | 437 | 1 809 | 96,8 % |
| Škoda 1000 MB | 434 | 8 894 | 94,5 % |
| Citroën DS4 | 429 | 4 228 | 96,3 % |
| Mercedes-Benz A 140 | 424 | 17 544 | 91,6 % |
| BMW 530D | 420 | 11 143 | 96,8 % |
| Peugeot 405 | 401 | 43 898 | 86,7 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.