Weitere Modelle der Marke Subaru
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 8 672 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Subaru Forester, womit dieses Modelll den 92. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 12 009 verschiedene Fahrzeuge und 108 949 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 12 009 |
| Erfasste Prüfungen | 108 949 |
| Regelmäßige Prüfungen | 87 368 |
| Ergebnis „bestanden“ | 94,7 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 108 558 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.09.2008 – 19.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 87 368. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 87 368 | 94,7 % |
| Evidencní kontrola | 13 708 | — |
| Opakovaná | 3 260 | — |
| Pred registrací | 2 808 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 200 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 482 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 63 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 34 | — |
| Technická silniční kontrola | 15 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 10 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
Z 84 581 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 80 069, tedy 94,7 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 80 069 | 94,7 % |
| Ergebnis 2 | 3 215 | 3,8 % |
| Ergebnis 3 | 1 297 | 1,5 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 2 787 | 3,3 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 4.11.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 141 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 582 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 507 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 469 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 402 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 262 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 241 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 225 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 206 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 176 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 168 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 147 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 133 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 112 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 106 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 6 653 | 6 142 |
| 2025 | 9 080 | 8 155 |
| 2024 | 9 638 | 8 563 |
| 2023 | 9 508 | 8 316 |
| 2022 | 10 189 | 8 512 |
| 2021 | 9 543 | 7 863 |
| 2020 | 8 848 | 7 268 |
| 2019 | 8 804 | 7 126 |
| 2018 | 8 334 | 6 693 |
| 2017 | 4 606 | 3 130 |
| 2016 | 4 135 | 2 809 |
| 2015 | 3 866 | 2 531 |
| 2014 | 3 370 | 2 408 |
| 2013 | 3 116 | 2 055 |
| 2012 | 2 743 | 1 873 |
| 2011 | 2 280 | 1 477 |
| 2010 | 2 045 | 1 257 |
| 2009 | 1 767 | 967 |
| 2008 | 424 | 223 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Toyota Proace | 9 206 | 24 059 | 95,3 % |
| BMW X3 | 8 998 | 71 542 | 97,0 % |
| Volkswagen Golf Plus | 8 993 | 108 317 | 95,2 % |
| Mitsubishi Outlander | 8 687 | 70 486 | 94,2 % |
| Seat Altea | 8 676 | 86 046 | 94,9 % |
| Subaru Forester (aktuelles Modell) | 8 672 | 87 368 | 94,7 % |
| Hyundai I | 8 310 | 154 973 | 96,0 % |
| Renault Laguna | 8 305 | 250 420 | 89,5 % |
| BMW X1 | 8 242 | 50 505 | 97,6 % |
| Opel Vivaro | 8 176 | 78 120 | 92,4 % |
| Mazda CX-5 | 7 893 | 50 634 | 96,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.