Weitere Modelle der Marke Subaru
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Nach unseren Schätzungen fahren auf tschechischen Straßen etwa 2 850 Personenkraftwagen Modelll der Baureihe Subaru Impreza, womit dieses Modelll den 196. Platz unter Personenkraftwagen (M1) in unserer Statistik belegt.
Modellreihen stejné značky s dostupnými statistikami.
Die Übersicht basiert auf 6 145 verschiedene Fahrzeuge und 52 994 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s weitermi modely.
| Kennzahl | Wert |
|---|---|
| Eindeutige Fahrzeuge in den Daten | 6 145 |
| Erfasste Prüfungen | 52 994 |
| Regelmäßige Prüfungen | 38 808 |
| Ergebnis „bestanden“ | 93,9 % |
| Datensätze mit Kilometerstand | 52 624 |
| Verfügbarer Zeitraum | 01.09.2008 – 20.09.2026 |
Die meisten Einträge in der Übersicht entfallen auf den Typ Pravidelná, celkem 38 808. Diagramm i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Prüfungsart | Anzahl | Bestanden |
|---|---|---|
| Pravidelná | 38 808 | 93,9 % |
| Evidencní kontrola | 9 072 | — |
| Pred registrací | 1 941 | — |
| Opakovaná | 1 696 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 1 133 | — |
| Auf Antrag zákazníka | 241 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 52 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 28 | — |
| Technická silniční kontrola | 10 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 7 | — |
| TSK - Opakovaná | 4 | — |
| Narízená technická prohlídka | 2 | — |
Z 37 488 regelmäßige Prüfungen mit bekanntem Ergebnis wurden bestanden 35 209, tedy 93,9 %. Die Statistiken bewerten nicht die Qualität eines konkreten Fahrzeugs.
| Ergebnis | Anzahl | Anteil bekannter Ergebnisse |
|---|---|---|
| Bestanden | 35 209 | 93,9 % |
| Ergebnis 2 | 1 595 | 4,3 % |
| Ergebnis 3 | 684 | 1,8 % |
| Sonstiges / nicht angegeben | 1 320 | 3,5 % |
Mängel jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Der häufigste Code in dieser Auswahl ist 4.11.2.1. Anzahl vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Schweregrad | Beschreibung | Prüfungen |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 394 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 207 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 175 |
| 3.2.1.2 | A | Schäden zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 164 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 162 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 92 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 85 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 83 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 79 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 77 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 74 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 50 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 41 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 37 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 33 |
Die Jahresreihe erfasst Prüfungen dieser Modellreihe seit 2008 do roku 2026. Eine separate rote Linie zeigt regelmäßige Prüfungen.
| Jahr | Alle Prüfungen | Regelmäßig |
|---|---|---|
| 2026 | 2 093 | 1 905 |
| 2025 | 3 151 | 2 747 |
| 2024 | 3 385 | 2 932 |
| 2023 | 3 745 | 3 124 |
| 2022 | 3 905 | 3 084 |
| 2021 | 3 979 | 3 077 |
| 2020 | 3 978 | 3 032 |
| 2019 | 4 120 | 3 206 |
| 2018 | 4 036 | 3 076 |
| 2017 | 2 515 | 1 635 |
| 2016 | 2 338 | 1 438 |
| 2015 | 2 650 | 1 607 |
| 2014 | 2 360 | 1 529 |
| 2013 | 2 291 | 1 468 |
| 2012 | 2 223 | 1 417 |
| 2011 | 2 011 | 1 229 |
| 2010 | 1 930 | 1 151 |
| 2009 | 1 808 | 951 |
| 2008 | 476 | 200 |
Modelle stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Modell | Fahrzeuganzahl | Regelmäßige Prüfungen | Bestanden |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Volkswagen Up! | 2 919 | 15 860 | 97,0 % |
| BMW 2 Series | 2 910 | 13 457 | 97,5 % |
| Ford Tourneo Connect | 2 892 | 37 087 | 92,3 % |
| Volvo V70 | 2 884 | 49 066 | 93,8 % |
| Cupra Formentor | 2 857 | 2 551 | 98,1 % |
| Subaru Impreza (aktuelles Modell) | 2 850 | 38 808 | 93,9 % |
| Mercedes-Benz CLA | 2 795 | 9 707 | 97,9 % |
| Mazda MX-5 | 2 730 | 25 895 | 95,7 % |
| Peugeot 807 | 2 667 | 42 250 | 90,9 % |
| Renault Scenic | 2 604 | 32 435 | 94,4 % |
| Volkswagen T-ROC | 2 602 | 9 333 | 99,0 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.