Other models of this make DAF
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 41 commercial vehicles model line DAF FAD, ranking this model 93. place among commercial vehicles (N3) in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 115 distinct vehicles and 4,040 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 115 |
| Recorded inspections | 4,040 |
| Regular inspections | 3,325 |
| Pass result | 89.6 % |
| Mileage records | 3,993 |
| Available period | Sep 3, 2008 – Sep 18, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 3,325. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3,325 | 89.6 % |
| Opakovaná | 297 | — |
| Evidencní kontrola | 268 | — |
| Pred registrací | 37 | — |
| On-request inspection zákazníka | 34 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 22 | — |
| Technická silniční kontrola | 20 | — |
| ADR | 18 | — |
| TSK - Opakovaná | 13 | — |
| ADR - opakovaná | 4 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 3,211 regular inspections with a known result passed 2,877, tedy 89.6 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 2,877 | 89.6 % |
| Result 2 | 238 | 7.4 % |
| Result 3 | 96 | 3.0 % |
| Other / not stated | 114 | 3.6 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 1.1.9.1.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 72 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 65 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 44 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 40 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 35 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 34 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 29 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 28 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 24 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 17 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 16 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 11 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 9 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 9 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 6 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 164 | 150 |
| 2025 | 221 | 194 |
| 2024 | 255 | 229 |
| 2023 | 270 | 244 |
| 2022 | 297 | 267 |
| 2021 | 303 | 262 |
| 2020 | 350 | 292 |
| 2019 | 342 | 290 |
| 2018 | 357 | 292 |
| 2017 | 194 | 147 |
| 2016 | 194 | 134 |
| 2015 | 202 | 138 |
| 2014 | 173 | 123 |
| 2013 | 143 | 113 |
| 2012 | 133 | 103 |
| 2011 | 143 | 113 |
| 2010 | 155 | 123 |
| 2009 | 129 | 100 |
| 2008 | 15 | 11 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11,228 | 235,393 | 93.8 % |
| Volvo FH | 10,124 | 182,493 | 94.4 % |
| MAN TGX | 7,114 | 126,868 | 95.1 % |
| DAF XF | 3,319 | 94,509 | 95.5 % |
| MAN TGS | 3,004 | 61,054 | 94.1 % |
| DAF XG | 2,360 | 10,309 | 96.7 % |
| Tatra 815 | 2,250 | 202,774 | 88.7 % |
| MAN TGM | 2,063 | 40,190 | 95.0 % |
| Renault T | 1,965 | 28,944 | 95.9 % |
| Volvo FM | 1,652 | 35,704 | 93.7 % |
| Scania S530 | 43 | 262 | 98.9 % |
| DAF LF 290 | 42 | 1,928 | 95.7 % |
| Liaz 111.811 | 42 | 2,682 | 81.8 % |
| Mercedes-Benz 1317 | 42 | 1,372 | 91.1 % |
| Scania R490 | 42 | 2,140 | 94.7 % |
| DAF FAD (current model) | 41 | 3,325 | 89.6 % |
| DAF FAR | 41 | 5,752 | 89.1 % |
| Scania S660 | 41 | 172 | 95.3 % |
| Scania S420 | 40 | 157 | 93.0 % |
| Liaz 110.031 | 39 | 2,912 | 86.6 % |
| Mercedes-Benz/Montex Arocs | 39 | 145 | 94.5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.