Inne modele marki DAF
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 41 samochodów ciężarowych linii modelowej DAF FAD, co daje temu modelowi 93. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N3) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 115 różnych pojazdów i 4 040 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 115 |
| Zarejestrowane badania | 4 040 |
| Badania okresowe | 3 325 |
| Wynik „pozytywny” | 89,6 % |
| Rekordy z przebiegiem | 3 993 |
| Dostępny okres | 03.09.2008 – 18.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 3 325. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 3 325 | 89,6 % |
| Opakovaná | 297 | — |
| Evidencní kontrola | 268 | — |
| Pred registrací | 37 | — |
| Na wniosek zákazníka | 34 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 22 | — |
| Technická silniční kontrola | 20 | — |
| ADR | 18 | — |
| TSK - Opakovaná | 13 | — |
| ADR - opakovaná | 4 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
Z 3 211 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 2 877, tedy 89,6 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 2 877 | 89,6 % |
| Wynik 2 | 238 | 7,4 % |
| Wynik 3 | 96 | 3,0 % |
| Inny / nie podano | 114 | 3,6 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 1.1.9.1.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 72 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 65 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 44 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 40 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 35 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 34 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 29 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 28 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 24 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 17 |
| 6.2.8.1.1 | A | Stupátko nebo schůdky u vozidla poškozeny, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost nebo bezpečnost. | 16 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 11 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 9 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 9 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 6 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 164 | 150 |
| 2025 | 221 | 194 |
| 2024 | 255 | 229 |
| 2023 | 270 | 244 |
| 2022 | 297 | 267 |
| 2021 | 303 | 262 |
| 2020 | 350 | 292 |
| 2019 | 342 | 290 |
| 2018 | 357 | 292 |
| 2017 | 194 | 147 |
| 2016 | 194 | 134 |
| 2015 | 202 | 138 |
| 2014 | 173 | 123 |
| 2013 | 143 | 113 |
| 2012 | 133 | 103 |
| 2011 | 143 | 113 |
| 2010 | 155 | 123 |
| 2009 | 129 | 100 |
| 2008 | 15 | 11 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Actros | 11 228 | 235 393 | 93,8 % |
| Volvo FH | 10 124 | 182 493 | 94,4 % |
| MAN TGX | 7 114 | 126 868 | 95,1 % |
| DAF XF | 3 319 | 94 509 | 95,5 % |
| MAN TGS | 3 004 | 61 054 | 94,1 % |
| DAF XG | 2 360 | 10 309 | 96,7 % |
| Tatra 815 | 2 250 | 202 774 | 88,7 % |
| MAN TGM | 2 063 | 40 190 | 95,0 % |
| Renault T | 1 965 | 28 944 | 95,9 % |
| Volvo FM | 1 652 | 35 704 | 93,7 % |
| Scania S530 | 43 | 262 | 98,9 % |
| DAF LF 290 | 42 | 1 928 | 95,7 % |
| Liaz 111.811 | 42 | 2 682 | 81,8 % |
| Mercedes-Benz 1317 | 42 | 1 372 | 91,1 % |
| Scania R490 | 42 | 2 140 | 94,7 % |
| DAF FAD (obecny model) | 41 | 3 325 | 89,6 % |
| DAF FAR | 41 | 5 752 | 89,1 % |
| Scania S660 | 41 | 172 | 95,3 % |
| Scania S420 | 40 | 157 | 93,0 % |
| Liaz 110.031 | 39 | 2 912 | 86,6 % |
| Mercedes-Benz/Montex Arocs | 39 | 145 | 94,5 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.