Other models of this make Irisbus
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
According to our estimates, there are approximately 88 vehicles M3 model line Irisbus SFR160, ranking this model 20. place among vehicles in category M3 in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
The summary is based on 348 distinct vehicles and 12,028 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 348 |
| Recorded inspections | 12,028 |
| Regular inspections | 10,216 |
| Pass result | 89.8 % |
| Mileage records | 11,972 |
| Available period | Oct 1, 2008 – Sep 17, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 10,216. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 10,216 | 89.8 % |
| Opakovaná | 913 | — |
| Evidencní kontrola | 544 | — |
| On-request inspection zákazníka | 242 | — |
| Pred registrací | 70 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 20 | — |
| Technická silniční kontrola | 13 | — |
| TSK - Opakovaná | 6 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
| Narízená technická prohlídka | 1 | — |
Z 9,814 regular inspections with a known result passed 8,809, tedy 89.8 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 8,809 | 89.8 % |
| Result 2 | 710 | 7.2 % |
| Result 3 | 295 | 3.0 % |
| Other / not stated | 402 | 4.1 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 1.1.9.1.1. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 131 |
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 40 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 31 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 25 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 23 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 20 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 19 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 18 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 17 |
| 9.11.2.1 | B | U zádržného systému pro uchycení invalidního vozíku v autobusu, vybaveného samonavíjecím pásem, samonavíjecí zařízení nenavijí nebo nenavijí správně nebo blokovací zařízení neblokuje. | 16 |
| 9.6.2.1 | A | Některá madla (zábradlí) nebo držadla (poutka) v autobusu jsou uvolněná, ale tato závada neohrožuje zdraví a bezpečnost přepravovaných osob. | 14 |
| 9.1.1.5.1 | A | Označení ovladačů nebo zařízení pro otevírání dveří autobusu chybí nebo není v souladu s požadavky | 14 |
| 9.5.1.1 | A | Některá svítilna vnitřního osvětlení stanovených prostorů autobusu nesvití, ale tato závada neohrožuje bezpečnost přepravy cestujících. | 14 |
| 8.2.2.2.1.11 | B | Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. | 12 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 12 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 231 | 214 |
| 2025 | 341 | 297 |
| 2024 | 401 | 344 |
| 2023 | 775 | 691 |
| 2022 | 927 | 793 |
| 2021 | 1,002 | 851 |
| 2020 | 1,053 | 923 |
| 2019 | 1,073 | 951 |
| 2018 | 1,114 | 969 |
| 2017 | 677 | 483 |
| 2016 | 593 | 475 |
| 2015 | 676 | 491 |
| 2014 | 607 | 496 |
| 2013 | 590 | 497 |
| 2012 | 556 | 494 |
| 2011 | 509 | 470 |
| 2010 | 472 | 413 |
| 2009 | 383 | 324 |
| 2008 | 48 | 40 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Iveco BUS Crossway | 2,059 | 26,113 | 95.5 % |
| Setra S | 1,200 | 20,155 | 95.2 % |
| Solaris Urbino | 756 | 15,008 | 96.3 % |
| Iveco BUS Urbanway | 420 | 6,835 | 95.2 % |
| SOR CN | 291 | 15,822 | 89.4 % |
| SOR NS | 291 | 1,973 | 96.3 % |
| Mercedes-Benz MB | 237 | 2,542 | 95.1 % |
| Rosero-P First | 237 | 2,394 | 89.0 % |
| SOR ICN | 217 | 1,292 | 92.5 % |
| Iveco BUS Streetway | 171 | 695 | 96.8 % |
| Karosa C | 168 | 35,260 | 81.9 % |
| MAN Lion's | 136 | 1,572 | 94.2 % |
| Karosa LC | 134 | 12,269 | 87.1 % |
| SOR CNG | 131 | 5,407 | 78.6 % |
| Mercedes-Benz Conecto | 130 | 1,943 | 94.3 % |
| VDL Futura | 122 | 1,903 | 97.1 % |
| SOR C | 110 | 21,437 | 82.8 % |
| Irisbus Crossway | 107 | 5,777 | 90.5 % |
| Otokar Vectio | 90 | 493 | 91.7 % |
| Irisbus SFR160 (current model) | 88 | 10,216 | 89.8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.