Other models of this make Maserati
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Vehicle count | Regular inspections |
|---|---|---|
| Quattroporte | 151 | 1,172 |
| Levante | 192 | 1,041 |
| Granturismo | 47 | 1,026 |
| Grecale | 37 | 12 |
| Coupé | 19 | 297 |
| Biturbo | 9 | 50 |
According to our estimates, there are approximately 182 passenger cars model line Maserati Ghibli, ranking this model 595. place among passenger cars (M1) in our statistics.
Model lines stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Vehicle count | Regular inspections |
|---|---|---|
| Quattroporte | 151 | 1,172 |
| Levante | 192 | 1,041 |
| Granturismo | 47 | 1,026 |
| Grecale | 37 | 12 |
| Coupé | 19 | 297 |
| Biturbo | 9 | 50 |
The summary is based on 266 distinct vehicles and 1,536 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s nextmi modely.
| Metric | Value |
|---|---|
| Unique vehicles in the data | 266 |
| Recorded inspections | 1,536 |
| Regular inspections | 1,077 |
| Pass result | 97.9 % |
| Mileage records | 1,528 |
| Available period | Nov 7, 2008 – Sep 18, 2026 |
The most records in the available summary relate to type Pravidelná, celkem 1,077. Chart i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Inspection type | Count | Passed |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1,077 | 97.9 % |
| Evidencní kontrola | 315 | — |
| Pred registrací | 73 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 48 | — |
| Opakovaná | 20 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 1,052 regular inspections with a known result passed 1,030, tedy 97.9 %. Statistics do not assess the quality of a specific vehicle.
| Result | Count | Share of known results |
|---|---|---|
| Passed | 1,030 | 97.9 % |
| Result 2 | 20 | 1.9 % |
| Result 3 | 2 | 0.2 % |
| Other / not stated | 25 | 2.4 % |
Defects jsou agregované za období Sep 20, 2025 až Sep 20, 2026. The most common code in this sample is 3.2.1.2. Count vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Code | Severity | Description | Inspections |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 6 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 3 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vehicle není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 2 |
| 1.2.1.5 | B | Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy. | 2 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 1 |
| 5.2.3.1.3 | B | Kategorie rychlosti pneumatiky je nižší, než je uvedena v technickém průkazu vozidla (konstrukční rychlost) nebo chybí informace řidiče (např. štítek) o snížené nejvyšší přípustné rychlosti, je-li informace vyžadována. | 1 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 1 |
| 4.1.4.5.2 | B | Použit potkávací světlomet, který není určen pro pravostranný provoz. | 1 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 |
| 7.5.1.1 | B | Vehicle není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 1 |
| 3.2.1.3 | B | Damage zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 1 |
Annual data cover recorded inspections of this model line since 2008 do roku 2026. A separate red line shows regular inspections.
| Year | All inspections | Regular |
|---|---|---|
| 2026 | 179 | 153 |
| 2025 | 202 | 170 |
| 2024 | 219 | 180 |
| 2023 | 162 | 117 |
| 2022 | 182 | 133 |
| 2021 | 146 | 92 |
| 2020 | 152 | 105 |
| 2019 | 116 | 70 |
| 2018 | 93 | 49 |
| 2017 | 38 | 1 |
| 2016 | 17 | 2 |
| 2015 | 16 | 1 |
| 2014 | 5 | 1 |
| 2013 | 2 | 1 |
| 2012 | 3 | 1 |
| 2011 | 3 | 1 |
| 2008 | 1 | 0 |
Models stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Vehicle count | Regular inspections | Passed |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632,690 | 6,732,078 | 94.6 % |
| Škoda Fabia | 521,454 | 6,068,310 | 94.1 % |
| Volkswagen Golf | 144,030 | 1,499,814 | 93.9 % |
| Škoda Superb | 138,413 | 979,600 | 96.2 % |
| Volkswagen Passat | 128,945 | 1,372,218 | 94.3 % |
| Ford Focus | 85,943 | 1,232,304 | 92.3 % |
| Škoda Rapid | 79,482 | 534,408 | 97.8 % |
| Volkswagen Touran | 67,357 | 498,440 | 95.2 % |
| Škoda Kodiaq | 53,630 | 152,418 | 98.7 % |
| Volkswagen Caddy | 53,276 | 390,982 | 94.8 % |
| Rover 75 | 185 | 4,477 | 90.9 % |
| Nissan 370Z | 184 | 1,611 | 97.5 % |
| Škoda 1203 | 184 | 7,561 | 86.8 % |
| Ford S -MAX | 183 | 219 | 96.8 % |
| Mercedes-Benz 500 | 183 | 1,826 | 96.2 % |
| Maserati Ghibli (current model) | 182 | 1,077 | 97.9 % |
| Opel Crosland | 182 | 4,880 | 98.0 % |
| Fiat Cinquecento | 181 | 12,713 | 87.6 % |
| Saab 9000 | 181 | 4,260 | 90.1 % |
| Citroën 2 | 180 | 4,086 | 95.4 % |
| Fiat Coupé | 180 | 4,409 | 90.8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.