Další modely značky Maserati
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| Quattroporte | 151 | 1 172 |
| Levante | 192 | 1 041 |
| Granturismo | 47 | 1 026 |
| Grecale | 37 | 12 |
| Coupé | 19 | 297 |
| Biturbo | 9 | 50 |
Na českých silnicích jezdí podle našich propočtů přibližně 182 osobních automobilů modelové řady Maserati Ghibli, což tento osobní automobil řadí na 595. místo mezi osobními automobily kategorie M1 v našich statistikách.
Modelové řady stejné značky s dostupnými statistikami.
| Model | Počet vozidel | Pravidelné prohlídky |
|---|---|---|
| Quattroporte | 151 | 1 172 |
| Levante | 192 | 1 041 |
| Granturismo | 47 | 1 026 |
| Grecale | 37 | 12 |
| Coupé | 19 | 297 |
| Biturbo | 9 | 50 |
Souhrn vychází z 266 různých vozidel a 1 536 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s dalšími modely.
| Ukazatel | Hodnota |
|---|---|
| Unikátní vozidla v datech | 266 |
| Evidované prohlídky | 1 536 |
| Pravidelné prohlídky | 1 077 |
| Výsledek „vyhovuje“ | 97,9 % |
| Záznamy s tachometrem | 1 528 |
| Dostupné období | 07.11.2008 – 18.09.2026 |
Nejvíce záznamů v dostupném souhrnu připadá na typ Pravidelná, celkem 1 077. Graf i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Druh prohlídky | Počet | Vyhovuje |
|---|---|---|
| Pravidelná | 1 077 | 97,9 % |
| Evidencní kontrola | 315 | — |
| Pred registrací | 73 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 48 | — |
| Opakovaná | 20 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 1 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 1 052 pravidelných prohlídek se známým výsledkem skončilo výsledkem „vyhovuje“ 1 030, tedy 97,9 %. Statistiky nevyjadřují kvalitu konkrétního vozidla.
| Výsledek | Počet | Podíl známých výsledků |
|---|---|---|
| Vyhovuje | 1 030 | 97,9 % |
| Výsledek 2 | 20 | 1,9 % |
| Výsledek 3 | 2 | 0,2 % |
| Jiný / neuvedený | 25 | 2,4 % |
Závady jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Nejčastěji se v tomto výběru objevuje kód 3.2.1.2. Počet vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kód | Závažnost | Popis | Prohlídky |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 6 |
| 5.2.3.5.1 | B | Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 3 |
| 4.8.2.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy | 2 |
| 1.2.1.5 | B | Kolísání brzdné síly v průběhu každého úplného otočení kola na válcové zkušebně brzd přesahuje o více jak ± 10 % střední hodnoty brzdné síly odečtené z brzdové charakteristiky brzdy. | 2 |
| 7.4.1.2 | B | Výstražný trojúhelník chybí, je neúplný nebo poškozený tak, že je omezena jeho funkce (viditelnost, použitelnost). | 1 |
| 5.2.3.1.3 | B | Kategorie rychlosti pneumatiky je nižší, než je uvedena v technickém průkazu vozidla (konstrukční rychlost) nebo chybí informace řidiče (např. štítek) o snížené nejvyšší přípustné rychlosti, je-li informace vyžadována. | 1 |
| 5.2.3.6.1 | B | Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. | 1 |
| 4.1.4.5.2 | B | Použit potkávací světlomet, který není určen pro pravostranný provoz. | 1 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 1 |
| 0.3.1.1 | B | Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). | 1 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 |
| 7.5.1.1 | B | Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem | 1 |
| 3.2.1.3 | B | Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 1 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 1 |
Roční řada zachycuje evidované prohlídky této modelové řady od roku 2008 do roku 2026. Samostatná červená křivka ukazuje pravidelné prohlídky.
| Rok | Všechny prohlídky | Pravidelné |
|---|---|---|
| 2026 | 179 | 153 |
| 2025 | 202 | 170 |
| 2024 | 219 | 180 |
| 2023 | 162 | 117 |
| 2022 | 182 | 133 |
| 2021 | 146 | 92 |
| 2020 | 152 | 105 |
| 2019 | 116 | 70 |
| 2018 | 93 | 49 |
| 2017 | 38 | 1 |
| 2016 | 17 | 2 |
| 2015 | 16 | 1 |
| 2014 | 5 | 1 |
| 2013 | 2 | 1 |
| 2012 | 3 | 1 |
| 2011 | 3 | 1 |
| 2008 | 1 | 0 |
Modely stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Počet vozů | Pravidelné prohlídky | Vyhovuje |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Rover 75 | 185 | 4 477 | 90,9 % |
| Nissan 370Z | 184 | 1 611 | 97,5 % |
| Škoda 1203 | 184 | 7 561 | 86,8 % |
| Ford S -MAX | 183 | 219 | 96,8 % |
| Mercedes-Benz 500 | 183 | 1 826 | 96,2 % |
| Maserati Ghibli (aktuální model) | 182 | 1 077 | 97,9 % |
| Opel Crosland | 182 | 4 880 | 98,0 % |
| Fiat Cinquecento | 181 | 12 713 | 87,6 % |
| Saab 9000 | 181 | 4 260 | 90,1 % |
| Citroën 2 | 180 | 4 086 | 95,4 % |
| Fiat Coupé | 180 | 4 409 | 90,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.