Inne modele marki Audi
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 321 samochodów osobowych linii modelowej Audi S8, co daje temu modelowi 484. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 686 różnych pojazdów i 4 496 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 686 |
| Zarejestrowane badania | 4 496 |
| Badania okresowe | 2 946 |
| Wynik „pozytywny” | 95,0 % |
| Rekordy z przebiegiem | 4 463 |
| Dostępny okres | 06.10.2008 – 20.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 2 946. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 946 | 95,0 % |
| Evidencní kontrola | 1 172 | — |
| Pred registrací | 140 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 108 | — |
| Opakovaná | 100 | — |
| Na wniosek zákazníka | 26 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 1 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
| TSK - Opakovaná | 1 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 1 | — |
Z 2 859 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 2 717, tedy 95,0 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 2 717 | 95,0 % |
| Wynik 2 | 98 | 3,4 % |
| Wynik 3 | 44 | 1,5 % |
| Inny / nie podano | 87 | 3,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 3.2.1.2. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 13 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 9 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 9 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 6 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 5 |
| 8.2.1.2.9 | B | Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. | 5 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 4 |
| 8.2.1.2.5 | B | U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. | 3 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 3 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 3 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 3 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 3 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 2 |
| 5.2.3.1.1 | B | Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v technickém průkazu vozidla. | 2 |
| 8.4.1.1.2 | C | Nadměrný únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který bezprostředně poškozuje životní prostředí nebo bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. | 2 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 268 | 240 |
| 2025 | 305 | 251 |
| 2024 | 342 | 277 |
| 2023 | 315 | 237 |
| 2022 | 360 | 253 |
| 2021 | 311 | 220 |
| 2020 | 360 | 246 |
| 2019 | 308 | 202 |
| 2018 | 317 | 228 |
| 2017 | 193 | 92 |
| 2016 | 201 | 95 |
| 2015 | 202 | 97 |
| 2014 | 171 | 84 |
| 2013 | 201 | 96 |
| 2012 | 171 | 101 |
| 2011 | 164 | 84 |
| 2010 | 151 | 79 |
| 2009 | 130 | 53 |
| 2008 | 26 | 11 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Mazda CX-60 | 327 | 108 | 99,1 % |
| Saab 900 | 327 | 5 693 | 92,0 % |
| Tesla Model X | 326 | 491 | 89,2 % |
| Dodge Grand | 325 | 3 731 | 89,8 % |
| Mazda RX-8 | 325 | 3 729 | 95,7 % |
| Audi S8 (obecny model) | 321 | 2 946 | 95,0 % |
| Fiat 600 | 320 | 3 689 | 93,1 % |
| BMW 8 Series | 319 | 1 223 | 97,8 % |
| Chevrolet Trax | 317 | 2 819 | 96,6 % |
| Seat Cupra | 314 | 448 | 98,4 % |
| Citroën DS3 | 310 | 2 940 | 94,4 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.