Inne modele marki Mazda
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 4 070 samochodów osobowych linii modelowej Mazda 5, co daje temu modelowi 148. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 5 778 różnych pojazdów i 58 269 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 5 778 |
| Zarejestrowane badania | 58 269 |
| Badania okresowe | 44 017 |
| Wynik „pozytywny” | 93,0 % |
| Rekordy z przebiegiem | 58 127 |
| Dostępny okres | 15.09.2008 – 18.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 44 017. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 44 017 | 93,0 % |
| Evidencní kontrola | 7 202 | — |
| Pred registrací | 3 730 | — |
| Opakovaná | 2 104 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 913 | — |
| Na wniosek zákazníka | 211 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 67 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 17 | — |
| TSK - Opakovaná | 3 | — |
| TSK - Opakovaná po DN | 3 | — |
| Technická silniční kontrola | 2 | — |
Z 42 338 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 39 371, tedy 93,0 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 39 371 | 93,0 % |
| Wynik 2 | 2 060 | 4,9 % |
| Wynik 3 | 907 | 2,1 % |
| Inny / nie podano | 1 679 | 4,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 145 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 460 |
| 4.7.1.2.1 | A | U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj. | 431 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 341 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 320 |
| 6.1.3.5.1 | A | Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému. | 245 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 231 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 227 |
| 5.3.4.2.1 | A | Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 159 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 126 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 123 |
| 8.2.1.2.3 | B | Součinitel přebytku vzduchu lambda neodpovídá specifikaci výrobce. | 102 |
| 3.4.2.1 | A | Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše. | 94 |
| 8.2.1.2.1 | B | Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. | 78 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 69 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 3 585 | 3 210 |
| 2025 | 4 946 | 4 291 |
| 2024 | 5 568 | 4 758 |
| 2023 | 5 318 | 4 420 |
| 2022 | 5 711 | 4 516 |
| 2021 | 5 194 | 4 041 |
| 2020 | 5 101 | 4 070 |
| 2019 | 4 687 | 3 656 |
| 2018 | 4 692 | 3 549 |
| 2017 | 2 444 | 1 448 |
| 2016 | 2 240 | 1 235 |
| 2015 | 1 965 | 1 049 |
| 2014 | 1 739 | 997 |
| 2013 | 1 395 | 779 |
| 2012 | 1 315 | 835 |
| 2011 | 1 013 | 558 |
| 2010 | 850 | 460 |
| 2009 | 442 | 143 |
| 2008 | 64 | 2 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Tesla Model 3 | 4 290 | 2 101 | 93,9 % |
| Toyota Verso | 4 218 | 33 942 | 97,3 % |
| KIA Stonic | 4 195 | 13 488 | 98,8 % |
| Nissan Juke | 4 190 | 28 385 | 95,9 % |
| Seat Cordoba | 4 131 | 131 326 | 91,7 % |
| Mazda 5 (obecny model) | 4 070 | 44 017 | 93,0 % |
| Volkswagen Bora | 4 062 | 71 316 | 93,0 % |
| Hyundai i20 | 4 052 | 152 320 | 96,6 % |
| Fiat Scudo | 4 039 | 52 616 | 91,0 % |
| Opel Vectra | 3 999 | 191 336 | 89,9 % |
| Mitsubishi Colt | 3 984 | 54 970 | 93,3 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.