Inne modele marki Tatra
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 13 samochodów ciężarowych linii modelowej Tatra Beta, co daje temu modelowi 156. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 210 różnych pojazdów i 822 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 210 |
| Zarejestrowane badania | 822 |
| Badania okresowe | 585 |
| Wynik „pozytywny” | 88,0 % |
| Rekordy z przebiegiem | 810 |
| Dostępny okres | 09.09.2008 – 26.06.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 585. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 585 | 88,0 % |
| Evidencní kontrola | 173 | — |
| Opakovaná | 60 | — |
| Na wniosek zákazníka | 2 | — |
| Pred registrací | 2 | — |
Z 576 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 507, tedy 88,0 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 507 | 88,0 % |
| Wynik 2 | 47 | 8,2 % |
| Wynik 3 | 22 | 3,8 % |
| Inny / nie podano | 9 | 1,6 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 3.2.1.2. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 2 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 1 |
| 1.1.11.4.1 | A | Některá část uchycení brzdového potrubí uvolněná, ale tato závada nemůže způsobit jeho poškození. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 4.7.2.1.3 | A | Elektrické zapojení osvětlení zadní tabulky registrační značky neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 1 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 1 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 1 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 1 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 10 | 9 |
| 2025 | 14 | 12 |
| 2024 | 13 | 11 |
| 2023 | 14 | 11 |
| 2022 | 21 | 18 |
| 2021 | 21 | 14 |
| 2020 | 32 | 23 |
| 2019 | 26 | 18 |
| 2018 | 27 | 22 |
| 2017 | 21 | 13 |
| 2016 | 21 | 14 |
| 2015 | 68 | 37 |
| 2014 | 43 | 30 |
| 2013 | 65 | 46 |
| 2012 | 77 | 52 |
| 2011 | 86 | 67 |
| 2010 | 109 | 81 |
| 2009 | 120 | 92 |
| 2008 | 34 | 15 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Volkswagen Transporter | 48 747 | 652 056 | 93,2 % |
| Ford Transit | 44 827 | 719 318 | 89,8 % |
| Fiat Ducato | 32 056 | 322 990 | 91,6 % |
| Peugeot Boxer | 25 910 | 251 137 | 91,3 % |
| Renault Master | 25 116 | 222 999 | 92,4 % |
| Renault Trafic | 19 270 | 178 372 | 92,1 % |
| Citroën Jumper | 18 562 | 180 153 | 91,3 % |
| Mercedes-Benz Sprinter | 18 189 | 203 111 | 93,3 % |
| Mercedes-Benz Vito | 14 841 | 150 433 | 92,4 % |
| Volkswagen Crafter | 13 804 | 99 739 | 94,7 % |
| Avia Terrier | 14 | 353 | 84,6 % |
| Daihatsu Hijet | 14 | 364 | 88,7 % |
| Multicar 25 | 14 | 3 487 | 90,6 % |
| Lublin 3584 | 13 | 661 | 83,3 % |
| Magma Magma | 13 | 581 | 90,4 % |
| Tatra Beta (obecny model) | 13 | 585 | 88,0 % |
| Dacia Double | 12 | 961 | 83,4 % |
| KIA Besta | 12 | 910 | 83,5 % |
| Mazda SD-E | 12 | 3 794 | 87,0 % |
| Multicar M | 12 | 1 805 | 88,4 % |
| Polonez Truck | 12 | 496 | 89,1 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.