Inne modele marki Tatra
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 63 samochodów osobowych linii modelowej Tatra 57, co daje temu modelowi 904. miejsce wśród samochodów osobowych (M1) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 200 różnych pojazdów i 2 875 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 200 |
| Zarejestrowane badania | 2 875 |
| Badania okresowe | 2 339 |
| Wynik „pozytywny” | 97,2 % |
| Rekordy z przebiegiem | 2 777 |
| Dostępny okres | 04.09.2008 – 15.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 2 339. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 2 339 | 97,2 % |
| Evidencní kontrola | 307 | — |
| Historického vozidla | 122 | — |
| Opakovaná | 44 | — |
| Na wniosek zákazníka | 36 | — |
| Pred registrací | 16 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 5 | — |
| Historického vozidla - opakovaná | 3 | — |
| Pred registrací - opakovaná | 2 | — |
| Technická silniční kontrola | 1 | — |
Z 2 248 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 2 186, tedy 97,2 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 2 186 | 97,2 % |
| Wynik 2 | 47 | 2,1 % |
| Wynik 3 | 15 | 0,7 % |
| Inny / nie podano | 91 | 4,0 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 4.11.2.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 6 |
| 1.1.6.2.1 | A | Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy. | 5 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 4 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 3 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 3 |
| 8.2.1.2.8 | B | Nestandardní chování motoru vozidla znemožňující następny měření. | 2 |
| 2.4.1 | A | Seřízení sbíhavosti (rozbíhavosti) kol řízené nápravy přesahuje povolené tolerance. | 2 |
| 2.1.1.5.2 | A | Prachovka převodky řízení je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva. | 1 |
| 4.2.1.2.2 | B | Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém obrysové nebo denní svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. | 1 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 1 |
| 8.4.1.1.1 | B | Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. | 1 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
| 4.11.3.1 | A | Izolace elektrického kabelu v mírně zhoršeném stavu. | 1 |
| 6.2.4.1.1 | B | Podlaha je ve zhoršeném stavu (např. děravá, nadměrně zkorodovaná, uvolněná) nebo neodpovídá požadavkům. | 1 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 1 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 175 | 146 |
| 2025 | 196 | 131 |
| 2024 | 232 | 160 |
| 2023 | 178 | 153 |
| 2022 | 190 | 174 |
| 2021 | 145 | 133 |
| 2020 | 172 | 153 |
| 2019 | 212 | 190 |
| 2018 | 207 | 188 |
| 2017 | 136 | 109 |
| 2016 | 107 | 83 |
| 2015 | 199 | 134 |
| 2014 | 116 | 102 |
| 2013 | 140 | 111 |
| 2012 | 122 | 96 |
| 2011 | 105 | 89 |
| 2010 | 103 | 85 |
| 2009 | 105 | 90 |
| 2008 | 35 | 12 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Škoda Octavia | 632 690 | 6 732 078 | 94,6 % |
| Škoda Fabia | 521 454 | 6 068 310 | 94,1 % |
| Volkswagen Golf | 144 030 | 1 499 814 | 93,9 % |
| Škoda Superb | 138 413 | 979 600 | 96,2 % |
| Volkswagen Passat | 128 945 | 1 372 218 | 94,3 % |
| Ford Focus | 85 943 | 1 232 304 | 92,3 % |
| Škoda Rapid | 79 482 | 534 408 | 97,8 % |
| Volkswagen Touran | 67 357 | 498 440 | 95,2 % |
| Škoda Kodiaq | 53 630 | 152 418 | 98,7 % |
| Volkswagen Caddy | 53 276 | 390 982 | 94,8 % |
| Renault Wind | 64 | 446 | 94,2 % |
| BMW 320I | 63 | 2 024 | 92,9 % |
| Dfsk Fengon | 63 | 97 | 93,8 % |
| Kaipan 57 | 63 | 713 | 93,9 % |
| Mercedes-Benz A 190 | 63 | 1 895 | 92,8 % |
| Tatra 57 (obecny model) | 63 | 2 339 | 97,2 % |
| Ford GPW | 62 | 28 | 100,0 % |
| Jaguar XJR | 62 | 892 | 95,6 % |
| KIA EV9 | 62 | 0 | — |
| Mazda CX -30 | 62 | 713 | 99,6 % |
| Renault Grand Espace | 62 | 5 291 | 90,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.