Inne modele marki Tatra
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Według naszych szacunków po czeskich drogach jeździ około 63 samochodów ciężarowych linii modelowej Tatra T, co daje temu modelowi 10. miejsce wśród samochodów ciężarowych (N3G) w naszych statystykach.
Linie modelowe stejné značky s dostupnými statistikami.
Zestawienie opiera się na 302 różnych pojazdów i 23 602 evidovaných prohlídek. Základní ukazatele níže navazují na detailní taby s druhy kontrol, výsledky, závadami, časovým vývojem a porovnáním s następnymi modely.
| Wskaźnik | Wartość |
|---|---|
| Unikalne pojazdy w danych | 302 |
| Zarejestrowane badania | 23 602 |
| Badania okresowe | 20 311 |
| Wynik „pozytywny” | 93,9 % |
| Rekordy z przebiegiem | 23 417 |
| Dostępny okres | 11.09.2008 – 18.09.2026 |
Najwięcej zapisów w zestawieniu dotyczy typu Pravidelná, celkem 20 311. Wykres i tabulka pracují se stejnými předpočítanými hodnotami.
| Rodzaj badania | Liczba | Pozytywny |
|---|---|---|
| Pravidelná | 20 311 | 93,9 % |
| Evidencní kontrola | 1 190 | — |
| Opakovaná | 1 071 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla | 527 | — |
| Technická silniční kontrola | 159 | — |
| Na wniosek zákazníka | 117 | — |
| ADR | 108 | — |
| Pred registrací | 72 | — |
| TSK - Opakovaná | 20 | — |
| Historického vozidla | 17 | — |
| ADR - opakovaná | 5 | — |
| Pred schvál. tech. zpusob. vozidla - opakovaná | 3 | — |
Z 19 636 badań okresowych o znanym wyniku zakończyło się pozytywnie 18 441, tedy 93,9 %. Statystyki nie stanowią oceny jakości konkretnego pojazdu.
| Wynik | Liczba | Udział znanych wyników |
|---|---|---|
| Pozytywny | 18 441 | 93,9 % |
| Wynik 2 | 851 | 4,3 % |
| Wynik 3 | 344 | 1,8 % |
| Inny / nie podano | 675 | 3,4 % |
Usterki jsou agregované za období 20.09.2025 až 20.09.2026. Najczęściej w tej próbie występuje kod 1.1.9.1.1. Liczba vyjadřuje prohlídky, ve kterých byla závada evidována.
| Kod | Waga usterki | Opis | Badania |
|---|---|---|---|
| 1.1.9.1.1 | A | Povrchová koroze / oxidace vzduchojemu, která nemá vliv na jeho těsnost nebo spolehlivost. | 167 |
| 6.2.9.7.1 | A | Netěsnost hydraulického zařízení. | 150 |
| 2.1.3.7.1 | A | Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené. | 78 |
| 6.2.10.2.1 | A | Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 75 |
| 1.1.12.2.1 | A | Brzdová hadice na povrchu odřená, popraskaná, ale není poškozena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. | 72 |
| 3.2.1.2 | A | Uszkodzenia zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. | 65 |
| 4.8.1.1.2 | A | Deska zadního značení poškozená nebo částečně barevně změněná (např. od slunce), ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 60 |
| 2.1.1.5.1 | A | Netěsnost převodky řízení. | 50 |
| 4.11.2.1 | A | Svorkovnice částečně poškozená, neúplná (např. chybí kryt). | 49 |
| 1.1.7.2.1 | A | Brzdový ventil (vyfukovací část) je nadměrně znečištěný olejem z kompresoru. | 45 |
| 4.11.1.1 | A | Uchycení elektrických kabelů neodpovídá požadavkům, avšak nehrozí jejich poškození nebo přerušení. | 37 |
| 6.2.10.1.1 | A | Zástěrka nebo zařízení proti rozstřiku s pohlcováním energie je uvolněné nebo poškozené, ale tato závada neovlivňuje spolehlivost jejich upevnění nebo funkci. | 36 |
| 4.8.1.1.3 | A | Některá část nápadného značení (pruhu) poškozená nebo chybí, ale tento stav zjevně neovlivňuje celkově funkci nápadného značení (vyznačení obrysu vozidla) nebo jeho fotometrické vlastnosti (viditelnost). | 32 |
| 6.2.3.3.1 | A | Uvolněné nebo opotřebené závěsy dveří, vodicí kladky posuvných dveří, omezovače dveří, avšak tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich otvírání a zavírání. | 24 |
| 4.8.1.1.1 | A | Odrazka poškozená, ale stav poškození zjevně neovlivňuje její fotometrické vlastnosti (např. viditelnost). | 23 |
Dane roczne obejmują badania tej linii modelowej od roku 2008 do roku 2026. Oddzielna czerwona linia przedstawia badania okresowe.
| Rok | Wszystkie badania | Okresowe |
|---|---|---|
| 2026 | 571 | 533 |
| 2025 | 917 | 843 |
| 2024 | 1 019 | 941 |
| 2023 | 3 221 | 2 948 |
| 2022 | 3 137 | 2 785 |
| 2021 | 2 870 | 2 483 |
| 2020 | 2 799 | 2 417 |
| 2019 | 2 432 | 2 076 |
| 2018 | 1 876 | 1 626 |
| 2017 | 874 | 664 |
| 2016 | 780 | 546 |
| 2015 | 555 | 396 |
| 2014 | 467 | 366 |
| 2013 | 412 | 330 |
| 2012 | 396 | 320 |
| 2011 | 394 | 329 |
| 2010 | 388 | 310 |
| 2009 | 400 | 326 |
| 2008 | 94 | 72 |
Modele stejné technické kategorie jsou řazeny podle počtu vozidel v našich statistikách za poslední dva roky. Aktuální model je zvýrazněn; u modelů mimo první desítku zobrazujeme také jeho nejbližší sousedy v pořadí.
| Model | Liczba pojazdów | Badania okresowe | Pozytywny |
|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz Arocs | 1 959 | 27 833 | 95,0 % |
| Renault Kerax | 320 | 11 037 | 88,5 % |
| Iveco Trakker | 290 | 16 526 | 88,3 % |
| Scania P440 | 159 | 2 243 | 98,6 % |
| Tatra T815-2T5RA3 | 127 | 1 005 | 99,2 % |
| Tatra T815-75RA3 | 104 | 201 | 99,0 % |
| Iveco AD360XZ | 99 | 755 | 97,2 % |
| Scania P500 | 80 | 1 026 | 97,7 % |
| Scania P480 | 75 | 1 525 | 97,6 % |
| Tatra T (obecny model) | 63 | 20 311 | 93,9 % |
| Iveco AD300XZ | 59 | 377 | 97,3 % |
| Renault K | 59 | 1 994 | 94,3 % |
| Tatra T815-7T5R31 | 57 | 637 | 98,1 % |
| Scania G500 | 54 | 1 275 | 96,5 % |
| Tatra T815-7 | 51 | 1 718 | 98,4 % |
| Tatra T 158 | 47 | 1 175 | 94,6 % |
| Tatra 8P6R33 | 45 | 3 521 | 95,2 % |
| Ford Trucks | 42 | 276 | 94,9 % |
| Liaz 29.33 | 38 | 1 771 | 85,3 % |
| Iveco AD | 37 | 2 187 | 90,8 % |
Aktuální témata ze světa vozidel, STK a bezpečnosti řidičů v Česku.